1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Blue Tang'ı Kaybetim :(

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde lcturkey tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar bu sabah yeni aldığım blue tang'ı kaybettim. :( Balık sabah sanki kör olmuş gibi önünü görmeden yüzüyordu ve sonra bir kayanın arasına girip orada can verdi :(

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Geçmiş olsun Levent, malesef üzülerek yazmak gerikirse kaya dekoru bozman iyi olmadı dün. Genel olarak bir sorun olduğu zaten tomatolardan ve clarkilerden belliydi. Üzülme bunlar hobinin içinde olan konular. Su değişimi yaparak bir süre sabırlı olsan iyi olacak.

3. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal

Levent geçmiş olsun gerçekten üzüldüm sıkma canını sistemi bir kontrol et su değşimleri yap ama en azından bir test yapabilsen suyun durumunu anlardık ? Nitrit ne durumda böyle seri ölümlerde bence su değerlerinde problem var ...

4. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan

Geçmiş olsun.

5. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder

Levent geçmiş olsun kardeşim.Hobide bu ölümler maalesef oluyor.
    İnsanlar bile aniden öldüğüne göre,dünyanın öbür ucundan gelen canlılarımızın ölmesi normaldir.
    Ama suyunu acilen test edersen iyi olur.(Sanırım su değerlerinde sıkıntı var.)
    Sevgiler..

6. verko

verko

İsim:
    Orhan ÖZALAN

Canın sağ olsun Levent. Balık alınır. Gerçi akvaryumda bir kaç gün beslenen her balığın ölümü insana dokunuyor ama bu hobinin üzücü tarafı da bu işte.
    Sevgiler.

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Gemiş olsun Levent abi. Zaman zaman kayıplarımız elbette oluyor. Gerek küçük çapta gerekse büyük çapta canlılar elbette kaybetmişizdir. Önemli olan yılmamak. Tekrar geçmiş olsun.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Levent geçmiş olsun. :(

9. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.Son bir haftadır baya bir üzücü geçti benim için.Balıkların ölümünde benim de çok hatalarım var en üzücüsü de bu benim için.Tecrübesizliğimin cezasını onlar çekti bu çok acı.İnsallah bundan sonraki canlılarımda bu hataları yapmadan daha sağlıklı balıklar yetiştireceğim.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hata yapmamak bazen elimizde olmuyor Levent malesef. Tabi yine konu üzerine yaptığımız yorumlarda belirttiğimiz gibi balıkları ve akvaryumu iyi tanımak gerek. Tomato ve clown gibi son derece dayanıklı türler akvaryumda bulunan olumsuzluk yüzünden ölmüş ise blue tang balığının buna tepki vermemesi mümkün değildir. Gelinen sonuçta zaten bunun bir yansımasıdır. Blue tang kapalı sisteme alışmış olduğundan bağışıklık sistemide güçlü olunca ayakta duruyordu. Ancak zaten sorun olan bir akvaryumun kayalarını dışarı almak ve bu şekilde oynamak yanlış olmuş. Yeni balık eklemene gönülsüz olmamızın altında yatan sebebleri sana sıralamıştık. Balık satın almamış olmanı ben teselli olarak görüyorum açıkcası.

Doğal su ile kurulan bir akvaryumda bu sorunların çıkacağına ihtimal vermiyorum açıkcası ama sana belirttiğim gibi saroz suyunda tecrübemiz yok. Elinde bulunan tuzun tamamıyla su değişimi yapmanıda bu yüzden istemiştim. Olan olmuş tabi canın sağ olsun. Yine tekrarlamak istiyorum elindeki tuzun tamamını kullanarak akvaryum suyunu değişmendir. Elinde iyi ve efektif bir ps var gerisi sağlıklı şekilde gelecektir inşallah.

11. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER

Geçmiş olsun buda hobimizde olan birşey tünm balıklarımız elbet birgün ölecek. ağla:gif

Sayfayı Paylaş