1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Blue tang aldım.

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde lcturkey tarafından 30 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar bugün akvaryuma 8-9 cm boyunda blue tang ekledim.Balığı suya koyar koymaz bir kayanın arasına girdi ve hiç görünmedi.Işıklar kapalı şekilde balığı ekledim ve ışıkları hiç açmadım.Yapmam gereken birşey var mı ?

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Blue tang aldım.

Sabretmek... Levent hocam bilirsiniz ki bir balığın yeni bir akvaryuma dolayısıyla yeni bir suya adapte olabilmesi biraz zaman gerektirebilir. Eğer balık hasta değilse eminim ki en kısa zamanda ortalarda cirit atacaktır. Hayırlı olsun balığın abi.

Saygılar...

3. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Blue tang aldım.

Hüseyin kardeşim sağolasın.Balığı edirnedeki bir akvaryumcudan aldım kuru yeme deli gibi saldırıyordu akvaryumda sağlık yönünden bir problemi olduğunu sanmıyorum.insallah yakın zamanda ortalıklara çıkar.

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Blue tang aldım.

O zaman korkulacak bir durum yok abiciğim. :) Biraz bekle , sonra da ortalıkta dolaşırken resimlerini çek ve bizlerle paylaş.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Blue tang aldım.

Tipİk bir blue tang davranışı. İlacı ise sabırdır. Işıkları söndürmen iyi olmuş Levent, ne kadar az stres olursa o kadar kolay bir adaptasyon gerçekleşir benek vs açısından. burda:gif

6. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Blue tang aldım.

Arkadaşlar bu sabah ışıkları açtım ve balığım ortalıklara çıktı şuanda akvaryum içinde çirit atıyor :) Yemleme yaptım deli gibi de yem yedi :) Akşam resimlerini paylaşırım.

7. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Blue tang aldım.

Hadi gözün aydın abi.

8. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Blue tang aldım.

Sağolasın Muhammed

9. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Blue tang aldım.

Levent yem olarak Nls dene mavi rengini çok daha güzel ortaya çıkartıyor :heyo:

10. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Blue tang aldım.

Teoman abi yem zaten NLS aalmıştım 2 hafta kadar önce.Birde Sera Granulat var beraberinde karışık olarak ikisinden de veriyorum ama ağırlıklı olarak NLS

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Blue tang aldım.

Kapalı şartlara alışmış balıkların adaptasyonu daha kolay oluyor gördüğünüz gibi. Büyük ve önemli bir artı bu. Eklenecekleri akvaryum suyunda sorun yoksa keyifli bir dönem oluyor. Oodinium gibi sıkıntılar kapalı sisteme alışmış blue tanglerde ya olmuyor veya çok hafif geçiyor.

12. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Levent hayırlı olsun kardeşim sırada yellow var sanırım :) Blue tang çok keyifli ve o kadarda utangaç ama tanka bir alışsın bak gör deli edecek seni fragları deviriyor chochları rahatsız ediyor bu arada noriyede bayılıyor :)

13. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Blue tang aldım.

Temel abi balık hiç yabancılık çekmedi gibi birşey.Sabah ekvaryumda deli gibi dolanıp duruyor etrafı keşfediyordu.

Okan zaten ilk planımda olan balık yellow tang :) mavi yanına sarı yakışacak.Valla bendeki kuru yemlerden attım sabah hepsini süpürdü :) Sonra baktım yerde kumun üzerinde kalan artıkları didikliyor. :) Akşam elden karides vericem yiyecek mi bakalım.Bu arada senin fraglar ne durumda ?

14. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Blue tang aldım.

Hadi gözün aydın abi. En kısa zamanda resimlerini paylaşmanı bekliyoruz. Merak ettim senin afacanı. :)

15. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Valla levent fraglar iyi duumda ilk gelen polip hariç ondan sonra gelenler bile açtı hatta yeşil polip yanından yeni bir kafa vermiş . Yellowu al bluenin yanına güzel olur ondan sonrada flame angel çok iyi durur

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Blue tang aldım.

Okan bu yanıltıcı olabilir, ilk gelenler açmayabilir ve yeni gelenler ise geçici açıyor da olabilir yani ilerleyen günlerde sıkıntı varsa suda açmaları durabilir. Bu konuda yorum yapmak için erken bence. Aradan biraz daha zaman geçsin yeni eklenen fragların durumu eskileri hakkında yorum yapmamızın önünü açar. Su değişimlerini bu ara aksatmaz isen sorun kalmaz inşallah.

17. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Blue tang aldım.

Arkadaşlar merhaba,

Blue tang şuanda halinden gayet memnun bir vaziyette akvaryuma iyice alıştı sadece ışıkları kapattıktan sonra bir yere saklanıyor ve sonraki gün ışıklar açılana kadar çıkmıyor.

18. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Kardeşim pırıl pırıl tang daha ne istiyrsun maşallah diyelim .
    Al buda benden bir nazar boncuğu aman nazar değmesin naz: .

19. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Blue tang aldım.

Sağolasın okan.Seninde dediğin gibi artık sıra yellow tang te :)

20. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Blue tang aldım.

Maşallah diyorum başka da bişey demiyorum. Abi fiyatı nedir bu balığın ? Merak ettim doğrusu...

Sayfayı Paylaş