1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Blue Tang Balığı

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde hakan_ww tarafından 19 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. hakan_ww

hakan_ww

İsim:
    hakan temelci
    Merhabalar yaklaşık 3 gün önce blue tang başığım kayalara sürtünüyordu. Dün akşam baktım ki kuyruğunun sol tarafında yara ve pamukçuk oluşmuş. Acaba bu mantar mıdır yoksa bir yeremi sürtmüştür ? Geceleri ışık söndüğü zaman kayaların arasına girdiğinden gündüz çıkmaya çalışırken yaralamış olabilir mi ? Yardım ederseniz sevinirim. Görüşmek üzere.

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Eğer bir fotoğraf cekebilirsen daha rahat yardımcı olabilir.

3. hakan_ww

hakan_ww

İsim:
    hakan temelci
    inşallah çekebilirim:) ama çok canımı sıktı. Sanki kuyruğun üzeri pamukçuk toplamış ve yara var gibi,:(

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hoşgeldiniz aramıza. Geçmiş olsun öncelikle. Akvaryumunuzla alakalı biraz bilgi vermeniz iyi olur. Blue Tang akvaryuma yeni eklenmiş sanırım ve bir seviyeye kadar benek veya sürtünmeleri normaldir. Ancak pamuksu oluşumlar iyiye işaret değildir. Bu sorun sizin akvaryumunuzla alakalı da olmayıp balığın satın alındığı parti ile de alakalı olabilir.

Akvaryumdaki diğer balıkların durumu nedir ? Balığın boyutları ve balığı satın alırken oturmuş olarak mı yoksa yeni gelmiş koli içerisinden mi aldınız ? Bu ara balık geldi esnafa ve açıkcası balıklar iyi değil durum olarak.

Hemen öneri de bulunmak doğru olmaz çünkü dediğim gibi belli oranda sorun çıkarması normaldir. Balığı fotoğraflamanız ve genel akvaryumdan kareler yayınlamanız iyi olur.

Sayfayı Paylaş