1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Blue Tangimi Satıyorum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Canlı İlanları' kategorisinde Alparslan tarafından 8 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Alpi biz biliyoruz az çok ne olduğunu uzakta olsakda, sonuçta aklanacak bir durum da yok. Balıklar hassas oluyor özellikle tang grubu gibi hassas türleri olanlar daha bir bilgi ve tecrübe gerektiriyor, biliyorsunuz bende İsmail' den aldım öldürdüm balıkları. Aşkın abide okuduğum kadarıyla benek v.b. sorunlardan zaten bahsediyordu.
    Bilmeyenler için konularda aramaktansa bu şekil başlık ama teknik açıdan ele alınmış bir başlık açmak uygun olur diye düşündüm. Çünkü bir 1016 aldı başını gitti yanlış yönde.

Alparslan ve MOVACIKLI bunu beğendi.
  2. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Alpi kimse seni suçlamamali ve suçlamiyorda fakat malesef bu iş bòyle olabiliyor benimde çok zaman oturmuş akvaryum dan aldığım balık Akvaryuma koyar koymaz 2 bilemedim 4 saat te öldüğü oldu. Bunu sende biliyorsun. Sonuçta biz senin nekadar dürüst saygılı ve sevecen bir kişiliğin olduğunu biliyoruz artık daha fazla üzme kendini ticarette bu tür şeylere her zaman rastlanır bunu en yakın geçmişte biliyorsun Soğutucu olayında bizzat ben yaşadım. Balığı ölen arkadaşım sizede geçmiş olsun.

Alparslan, Ankaraguclu ve veysel bunu beğendi.
  3. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    alparslan kardeşim , balığı tanka atmadan 1,5 saat alıştırdım , tanka attığımda da hiç bir problem yoktu yüzmesinde veya diğer balıklarla ...zaten sadece purple tang ve fox var ona rakip onlarda blue tangin yarısı kadarlar zaten bir dalaşmalarıda olmadıki sana söyleyeyim .... ama resif bölgesinde yazılanlardan aynı hafta sattığın diğer balıklarında öldüğünü öğrendiğimde sana sordum acaba bir sorun mu vardı balıklarda diye

Veysel , beyaz benek sorunu 1-2 aylık mevzu ve yaklaşık 4 haftadır balıklarda benek menek yoktu hatta purple tang yaşamaz dedim ilk bulaştığında ama o bile atlattı ben emin olmak için benek sorunu bittikten ve defalarca su değişimi yaptıktan 1 ay sonra ilk balığı attım o da alparslandan aldığım blue tang di

Alparslan nasıl kurtarırden merak ettim kardeşim ...!!!! balıkta bir anormallik görseydim zaten önce seni arardım , gece en son 23:30 gibi baktım bir sıkıntı yoktu , sabah kalktığımda balık ölmüştü......

veysel bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aşkın abi resif bölgesinde ki satılan iki balığın ölmesiyle bu balığı aynı kefeye koymana şaşırdım açıkçası, benim sattığım balıklar 3 tane değildi bir sürü balık sattım ve nedense ölen balıklar dile geliyor, sendeki durum da öyle, sana 2 tane xl balık verdim biri ölmüş anladım ama diğerinden hiç bahsetmiyorsun güzel balık sağlıklı balık diye, yukarıda da dediğim gibi bir sürü balık sattım, tanıdığın isimler olarak bunlardan Hakan Aksu ve Murat Parin abime de verdim hiç bir sıkıntı çıkmadı, hele hele bütün Akvaryum Portalı biliyor ki bu ölen xl blue tangi ben büyüttüm tosun gibiydi, diğer sattıklarım gibi alıp 15 gün 1 ay besledikten sonra vermedim yani, o benim 1 senelik balığımdı.

Cihan beyin durumu farklı, balığın 3 saat içinde ölmesinden dolayı ve bir sürü tartışma olduğu için yerine balık vereyim diye teklif ettim ama bu demek değil ki her ölen balığın yerine balık vereceğim diye, aynı zamanda benden aldığın balık 3 gün sonra ölmüş ve ilanın başlığında ölürse yerine balık veririm diye bir ibare yok, neticede canlı satılıyor, bildiğimiz gibi gencecik futbolculardan kaç tanesi kalp krizinden öldü, senin benden aldığın balığında kalp krizinden ölmediğini kim iddia edebilir ki !

Hem sonra benim bu arkası arkası ya gelen olayları kullanıp vurun abalıya hiç olmadı Aşkın abi !!!

Ama bu olaylar beni daha çok ticarete atılmamı tetikledi, bu işi adam akıllı hakkını vererek yapmama yol açtı.

Aşkın abi kafana takma burada bir kandırmaca yok ve sadece tesadüfler var, ben bu işi yaptığım müddetçe ve sende de deniz akvaryumu olduğu sürece her şekilde telafi edilebilir...:)

Kenan55 ve muro500 bunu beğendi.
  5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Burada bana ne kadar laf düşüyor bilmiyorum ama yinede yazıcam ilginçtirki ; İthalatlardan aldığımız bir çok balığı kaybettik hangimiz gidip esnafa yüklendi, hiçbirimiz çünkü ağzımızın payını alıp döneceğimizi biliyorduk.O yüzden forumlarda bu çocuğa gereksiz yüklenmenin bir anlamı yok .Lütfen enerjimizi ithalat kolisinden yada bakırlı su tankından balık satan esnaflara saklarsak iyi olur.Tuzluluk olayına gelince balık aldığınız esnafın tankının 1025 olduğunu nereden biliyorsunuz ?Hiç bir marine tank 1025 değerle idame edilmez düşük tuzluluk balık sağlığı için avantaj ve düşük maliyet aynı zamanda.Bu da tüm esnaf tankları için geçerli.

beloc, KGEYGS, TencoMelih ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tuzluluk kısmının abartıldığını bende düşünüyorum. Tabii bu ifadelerin altında yoğunluk kavramını tam bilememek de yatıyor. Düşük yoğunluktan çıkan balıklar değil bu balıklar anladığım kadarıyla ancak olsa bile ölüm nedeni olarak görülmesi ancak ve ancak alıştırma aşamasındaki eksiklikler yüzünden olabilir, burada bu sorunun da olmadığını okuyoruz. Yüksek yoğunluktan düşük yoğunluğa balıklar çok daha rahat geçer ama düşük yoğunluktan yüksek yoğunluğa adaptasyon daha dikkatli yapılmalı. Bu gibi bir durum olsa dahi karşılıklı bilgilendirme ile en başından rahatlıkla çözülebilir.

TencoMelih bunu beğendi.
  7. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver

8. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Bu çocuğun suçu ne anlamadım, malum forumdada yazdım ayıptır. Neden satış yazdığı yer kirletiliyor. Malum forumda AMATÖR satıcılar satış yapabilir bahanesi ile konusu kitlenmiş Allah aşkına kaçıncı öldürülen balık tankta bu blue tang nasıl ölür imkansız bana göre . Eğer tankımda bue tang gibi obur aç gözlü doymak bilmeyen bir hayvan ölüyorsa suçlusu Benimdir. Şu anki tankıma soktuğum hiç bir hayvanı 1 saniye suya alıltırmadım suyuma bilgime PLANLAma ve alt yapıma güvendiğim için. Vurun ...ye hesabı oldu kusura bakmayınç satma Alpi bir daha sana yasak.

Alparslan bunu beğendi.
  9. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Alpi konuyu daha fazla uzatmayalım kapatalım gitsin .....

Alparslan bunu beğendi.
  10. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Murat haklısın galiba Alpiye biraz fazla abandık.... neyse giden gitti kalan sağlar bizimdir deyip kapatalım mevzuyu

Alparslan bunu beğendi.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Fatih abi haklısın galiba, bir müddet canlı satmamak lazım, bu olayların arka arkasıya gelmesi beni aşırı üzdü, ama bu tip olaylardan kaçmak benim yapımda yok, şimdilik duracağım ama geri dönüşüm muhteşem olacak.

Bir yerde anlamadığım şey bu olaylardan sonra daha çok balık isteyen oldu telefonum durmak bilmedi balık satmıyorum kalmadı demekten dilimde tüy bitti. İnsanları anlamış değilim...:)

Kenan55, muro500 ve Fatih BARLAS bunu beğendi.
  12. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Görmeden balık satma kimseye yeter...

Alparslan bunu beğendi.
  13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen abi...:)

Kenan55 ve muro500 bunu beğendi.
  14. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Alpi balık lazım:D

Alparslan bunu beğendi.
  15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Taze bitti artık kimseye balık malık yok...:koptum:

muro500, KGEYGS ve veysel bunu beğendi.
  16. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    iyi ya bak benim blue tangin ölmesi senin işlerini açtı desene , yok deme millete sat balıkları % 5 pirim ayırsan bana yeter ......

Alparslan bunu beğendi.
  17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aşkın abi ne demek %10 senin, sana ileride güzel bir balık vereceğim.
    Zaten bu işi yaparsam farklı olmak adına planlarım var...:)

Tapatalk ile sesli gönderildi

Kenan55, muro500, murat parin ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Ticaret böyledir işte Alpi riskleride var balı da böreğide ..... Sen iş yap para kazan biz bir çayını içer helalleşiriz merak etme ....

murat parin ve Alparslan bunu beğendi.
  19. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Alpi beni unutma listeyi yollayacagım sana az kaldı.;)

muro500 ve Alparslan bunu beğendi.
  20. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Paşayı sattın mı Alparslan.

Sayfayı Paylaş