1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Boş akvaryum - Silikon

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde james_34 tarafından 6 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Selamlar,

Kısmetse aralık ayında askere gideceğim.Asker dönüşü Mayıs ortaları olacak inşallah.Bu süre zarfında akvaryum boş kalacağı için silikonlarda bir kuruma vs olabilir mi? Yani zaman içinde su kaçırma vs gibi sorunlar yaşamak...Bugün akvaryumcu abi bunu söyledi ve benim aklıma takıldı. Gerçi çözüm olarak dönüşte hiç olmadı akvaryum silikonuyla içerden bir kat çekerim ama gene de fikirlerinizi almak istedim.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Boş akvaryum - Silikon

Can; akvaryumu direk güneş almayan bir yere koyarsan hiçbir sorun olmaz. ;) Yada içinde az miktarda su bırak. Ayrıca slikon üzerine slikon çekilmez.Yani sağlıklı olmaz. Sen biran evvel hayırlısı ile gidip dön. Akvaryuma hiçbirşey olmaz takma kafanı. ;) :)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Boş akvaryum - Silikon

Can aslında konuyla alakalı bir tecrübem olmadı ama mantıklı olarak konuya bakmak istedim. Akvaryuma çekilen silikonun zaten içerden sadece yüzey kısmı suya temas ediyor ve suyu tutuyor. Akvaryum camlarının iç kısmındaki ve hafif dışarı taşan silikonlar kullanırken de zaten suyun içinde mi ki boşken bir kuruma vs gerçekleşsin ? Eğer bu olacaksa zaten doluyken de olmaz mı ?

Akvaryumcuya selam söyle benden sen en iyisi. burda:gif

4. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Boş akvaryum - Silikon

Olcay Abi,

İçinde su bıraksam durgun su bir süre sonra kokmaz mı? Zaten çok az birşey bıraksam oluşacak nemle sanırım su olmayan bölgelerede bir yararı olabilir. Akvaryum , odamda kalacak benim odamda abartı bir güneş görmüyor.Cichlid bakımı zorda...Yani kuluçka dönemi falan.Şeytan diyor al bir sürü melek , bir pipo filtre koy...Ben gelene kadar büyüsünler. Birkaç parça kütük , silis kum :) Kararsızım :) Tabi birazda ev sakinlerini gazlamak lazım :D

Temel Abi , uzun süre kullanılmayan bir akvaryumda daha sonra kullanıma geçtiğinde su kaçırma falan oluyor.Bunu yaşadım ama küçük akvaryumda.Bu akvaryumda su kaçırma bana pahalıya patlar :)

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Boş akvaryum - Silikon

Can akvaryumun içinde bırakacağın suyu valideye rica edersin ve ayda bir değiştirir. ;)

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Boş akvaryum - Silikon

Can abi silikonun kuruma ve akabinde de camları bırakma gibi bişey söz konusu değildir. Öyle bişey olsaydı benim 2. akvaryumum arkadaşımındı. Ve balkonlarında kalıyodu. 2 yıl yaz kış aynı yerdeydi. Aldım temizledim, su doldurdum, dinlendirdim suyu ve balıkları ekledim. Hiç bişey olmaz aklın akvaryumunda kalmasın. Şimdiden hayırlı teskereler dilerim. Güle güle git, güle güle gel asker abi.

Saygılarımla...

7. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Boş akvaryum - Silikon

Sağol Hüseyin. Aklımda birçok şey mevcut :) Melek, discus ... :)

75cmlik akvaryumda gidene kadar bir discus denemesi yapsam mı diye düşünüyorum :) Veya büyük akvaryuma yeni bir sistem kurup melek beslemek asker dönüşüde sistem başarılı olursa discus takviyesi yapmak :)

Bakalım artık . . .

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Boş akvaryum - Silikon

Vay vay vay Can kardeşimde askere gidiyor he hadi bakalım.. Gerçi daha varmış.. Can'cım akvaryumuna hiçbir şey olmaz sen hiç merak etme.. Bence su konmasına bile gerek yok.. Güzelce temizle birde hani toz kir , leke yapmasın kalıcı olmasın diyede ister naylon ister gazete kağıdıyla kapla olsun bitsin.. Silikonlar çürüse etse hiçbir apartmanda pimapen cam kalmaz.. Onların dış ortamda maruz kaldığı durumları düşün istersen.. Senin akvaryumcuda efsane akvaryumcular arasına girmeye adaymış hani :)

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Boş akvaryum - Silikon

Abi sen bi git gel canın ne isterse abime burdan bulur yollarım ayıp ediyorsun. Emret melek , emret discus, emret malawi , emret tanganikya... Yeter ki emret. Sağlıcakla kal asker abi... can:gif

10. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Boş akvaryum - Silikon

Eyvallah Hüseyin. Ama öyle çokta asker olasım yok :) En azından şu an için :)

Yavru demasonilerim var.Onlarımı beslesem yoksa melek,discus mu yapsam bilemiyorum Aralığa kadar o küçük akvaryumda.Neyse zaman gösterecek... Bu doğrultuda sanırım büyük akvaryumun suyunu boşaltacak gibiyim...

Sayfayı Paylaş