1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bodrumda akvaryum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde akvaryumcuomer tarafından 28 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. akvaryumcuomer

akvaryumcuomer

Öncelikle herkeze merhaba, ben yazdan sonra istanbuldaki evime 160lt tatlı su akvaryumumu tuzlu suya çeviricem.Ben yazları 3 ay bodruma kışlarıda arada bir giderim orayada küçük veya orta boy bir akvaryum kurmak istiyorum.Denizden balık,minare veya deniz yıldızı koyabilirmiyim

Şimdiden teşekkürler saygılar:gif

aha:

2. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Bodrumda akvaryum

Tabii yerli tür biyotop yapabilirsiniz ama 3 ay boyunca olmadığınız sürece, akvaryumunuza kim bakacak?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bodrumda akvaryum

İstanbul'a dönerken sanırım yerli türleri denize geri salacaksınız, yaza tekrar yakalayacaksınız. Zor ve uzun soluklu olmaz sanırım.

4. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Bodrumda akvaryum

3 ay akvaryumla ilgilenmeyecekseniz bu işe hiç kalkışmayın bence, akvaryumda yaşatacağınız canlılara yazık olur.
    3 ay boyuncada kimse sizin akvaryumunuza yeterli ilgiyi göstermez. Bundanda emin olabilirsiniz. Sonuçta akvaryum tarumar olur gider. Olanda yaşamaya çalışan canlılara olur.

5. akvaryumcuomer

akvaryumcuomer

Ben akvaryumu alıcam kışında denize bırakıcam balıkları. Peki hangi canlıları alabilirim?

Minare
    Deniz yıldızı
    Minik balıklar

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bodrumda akvaryum

Bu şekilde bir akvaryumun uygun olmadığını ve bir anlamınında olmayacağını düşünüyorum. Sözünü ettiğiniz yerel canlı ve balıkları akvaryum ortamında beslemedim bir fikrim yok.

7. akvaryumcuomer

akvaryumcuomer

Deniz yıldızı filan yaşatan var ama minare ve küçük balıklar olmaz mı diyosunuz

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bodrumda akvaryum

Yaşatabilirler ama yerel türler olması sebebi ve bu hevesinizin sezonluk olması bence keyif vermez. Yeterli sistem kurulursa neden beslemesin ama yerel balık tecrübem akvaryum adına tuzlu su da yok. Bu yüzden yorum yapamam.

9. akvaryumcuomer

akvaryumcuomer

Kaç litre bir akvaryum almam gerek ve hangi malzemeleri kullanmam lazım

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bodrumda akvaryum

120 x 60 x 50 olabilir. Sump sistemi, protein skimmer, akıntı motoru, ortam kumları gerek sağlıklı olabilmesi için. Aydınlatma T5 olabilir.

Sayfayı Paylaş