1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bolivian ram arıyorum...

Başlığı 'Tatlı Su Arıyorum İlanları' kategorisinde sadangur tarafından 25 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Eşini kaybetmiş tahminen dişi balığıma eş arıyorum arkadaşlar...Ayrıca balığımın cinsiyeti konusunda bana yardımcı olabilecek bir arkadaşımız varsa çok memnun olurum...

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bir foto eklerseniz balığın cinsiyeti konusunda yardımcı olmaya çalışırız...:)

3. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    balık.jpg elimdeki yakın plan olarak tek resim bu , akşam evden daha anlaşılır bir resim çekip onu yükleyebilirim...

4. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Teşekkür ederim..

Alparslan bunu beğendi.
  5. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Ram-Bolivian.gif
    Maalesef daha bir net fotoğrafını çekmeyi başaramadım ama balığın sırt yüzgeçlerinden ilk 4 ü siyah ve 4.olan en uzun ...ona benzeyen bir foto buldum internette onu ekleyeceğim..sırt yüzgeçine göre cinsiyet bir ipucu olacaksa belki işe yarayabilir..

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu balıklarda cinsiyet ayrımı bayağı zordur,daha çok tahmin ile netice alınabilir.Erkekler dişilerden daha büyük,renkli ve ihtişamlı görünümde olur.Erkeklerin arka yüzgeçleri daha büyük ve sivri uçludur,dişilerin ki daha yuvarlaktır.
    Bence o resimde ki erkek...:)

sadangur bunu beğendi.
  7. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Tamam o halde ihtiyar erkek balığıma eş olarak güzel bir dişi bolivian ram aramaktayım , ilgilenen arkadaşlar bana özel mesajdan ulaşabilirler...

8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Netten bulduğunuz alttaki balık kesin erkek.
    Yukarıdaki belirsiz resimdeki için birşey söylemek fikir yürütmenin ötesine geçmez :). Fotoğraf tam yansıtmayabilir ama göründüğü kadarıyla , Renklerine göre ben dişi diyorum. Alt resimdeki erkek kadar gösterişli değil renkleri. Üst yüzgeç çok yanıltıcı olabiliyor. Bazen erkek bariz daha büyük ve sivri olurken, bakımlı dişiler de onlardan farksız oluyor.
    Siz alparslanın tavsiyesine uyun,net olmasa bile başka fotoğraf ekleyin bence.

sadangur bunu beğendi.
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bülent abi doğru diyor netten yüklediğiniz erkek fakat sizin foto net görünmüyor yanlışlık olmasın...:)

sadangur bunu beğendi.
  10. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Fotoğraf2197_cr.jpg Fotoğraf2200_cr.jpg Fotoğraf2211_cr.jpg Fotoğraf2213_cr.jpg Fotoğraf2214_cr.jpg Fotoğraf2197_cr.jpg Fotoğraf2214_cr.jpg Fotoğraf2213_cr.jpg Fotoğraf2211_cr.jpg Fotoğraf2200_cr.jpg

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İşte böyle kararsız kaldım,bunları anlamak güç kararı siz vereceksiniz ölen eşi nasıldı? bundan daha büyükmüydü,renkleri daha mı iyiydi ve okla gösterdiğim yüzgeçler daha sivrimiydi,bunun yüzgeçlerini tırtıklıyan oldu mu...:)

Fotoğraf2211_cr.jpg

sadangur bunu beğendi.
  12. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Bu balıklar bende 2 çiftti , her ikisinin de eşleri öldü önce , kalan 2 tane ise hiç anlaşamadılar , bu daha baskındı diğer tek kalan balığa epeyce eziyet etti , korkak bir balık oldu diğer balık sonunda da iç parazitten kaybettim onu...

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O zaman buna erkek diye bilirmiyiz ...:)

sadangur bunu beğendi.
  14. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Diyelim gitsin :) ben şu an itibarı ile dişi bir bolivian ram aramaktayım , elinde olan arkadaşlar bana özel mesajdan ulaşabilirler..

Alparslan bunu beğendi.
  15. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    ******Güncel*****

16. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    GÜNCEL ...

17. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    *****GÜNCEL****

18. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Şadan bey Ankara'dan bir arkadaşım bir ara üretimini yapmaktaydı. Bir kısmını sattı bir kısmı duruyor diye biliyorum. Kendisiyle bir görüşeyim, verebileceği varsa görüşürsünüz.

sadangur bunu beğendi.
  19. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Çok memnun olurum..

20. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Elinde 6 adet kendine ayırdığı varmış. Yine verirdim ama kargo yapamam, Ankara da olsaydı elden verebilirdim diyor. Kusura bakmayın.

sadangur bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş