1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Boyd Enterprise ithalatımız stoklarda

Başlığı 'Akvaryum Merkezi (Konsept)' kategorisinde Akvaryum Merkezi tarafından 7 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Akvaryum Merkezi

Akvaryum Merkezi

İsim:
    mert tez
    TencoMelih, basma tulumba, burak ozu ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Dimi yaz geliyor nasılsa. :)

Montimahir bunu beğendi.
  3. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Chemiclean çok iyi bir ürün.
    Ben cyano tedavisinde şöyle bir şey yaşadım.
    İlkinde kullandım. Gitti ve hemen geri geldi.
    İkincisinde, gitti ve hemen geri geldi.
    Üçüncüsünde, gitti ve çok az geri geldi.
    Son kullanımımda, gitti ve geri gelmedi.

Yani bir defa kullandım ama olmuyor gözüyle bakılmasın. Ürün işe yarıyor ve kullanım şekli cidden çok basit.

nhtkmn bunu beğendi.
  4. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy
    Chemipure Blue alternatifi olmayan bir urun gercekten. Cok uzun omurlu ve kaliteli.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

5. egemenyb

egemenyb

Hocam bunun kullanım şeklini anlatablirmisnz...neye dikkat edilecek...400 litre için Nasıl kullanılacak

6. Tolga34

Tolga34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tolga Yılmaz
    Bende geçen gün aldım ve kullandım Mert Bey'den. Benim tankımda 400-500 L'lik ama 1135 L için uygun olanını aldım, sanırım en küçüğüde bu, diğerleri daha fazla litre için üretilmiş.
    -Kullanımını anlatmaya çalışayım;
    Öncelikle akvaryum oksijen seviyesini yüksek tutmak için hava taşı varsa kullanmanı öneririm. Daha sonra varsa UV sterilizasyonunu ve ozonizer'ını kapatıyorsun. PS kullanmaya devam edebilirsin eğer DC motor ise, fakat en kısık ayarda çalıştır, çünkü çok köpürüyor taşma yapar. Eğer kısma imkanın yok ise PS'yi de kapat ama kapatacaksan muhakkak hava taşı kullan. Normal su devirdaimi için kafa motorunu ve dalga motorlarını çalıştırmaya devam et. Her 40 litre akvaryum suyu için için 1 kaşık (içinden çıkıyor) yine akvaryumdan aldığın su içinde çözündürüyorsun. 400 L ise 10 kaşık çözündüreceksin. Ayrı bir kapta ürünü tortu kalmayacak şekilde iyice çözündürdükten sonra direk akvaryuma boşaltıyorsun. Bu şekilde 48 saat bekliyorsun ve 48 saatin sonunda %20 su değişimi yapıyorsun. Ardından kullanıyorsan UV sterilizasyonunu ve ozonizer'ını açabilirsin. Gerekliyse bu ürün kullanımını tamamen geri gelmeyene kadar tekrarla. Yazılanlara göre canlılara bir zararı yok. Bende ilk kullanımdan sonra herhangi bir ters durum gözlemlemedim.
    İlk kullanımdan sonra şu an tertemiz, tekrarlarsa sonuca göre yeniden kullanacağım bakalım.

sernur83, TencoMelih, YIKIKTEMO ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. Akvaryum Merkezi

Akvaryum Merkezi

İsim:
    mert tez
    cevabınız için teşekkürler tolga bey.

kullanım şekli online sitemize eklenmiştir.

Tolga34 bunu beğendi.
  8. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu

Burhan Bey Mercanlar Herhangi bir etkisi oldu mu kısa vadeli renk kaybı veya polis kasma gibi

9. egemenyb

egemenyb

Aynen dediğiniz uygulamayı yaptım...bütün cyanolar gitti ...%20 su değişimi yapmama rağmen Ps taşmaya devam ediyor...ne kadar sürer bu durum acaba?

10. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Akvaryum hacmini bilmiyorum ama akvaryuma bir süre aktif karbon bağladım 250 ml kadar 3 4 gün dursun sonra o kömürü çöpe atın sudaki ilaç artıkları temizlenecek ve tasma duracaktır.

Tolga34 bunu beğendi.
  11. Akvaryum Merkezi

Akvaryum Merkezi

İsim:
    mert tez
    Onur bey'in dediği gibi 3-4 günlük karbon bağlamanız ps nin taşmasını durdurmaya yardımcı olacaktır.

Tolga34 bunu beğendi.
  12. egemenyb

egemenyb

Teşekkür ederim

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy
    Bende 3 saatte gecti.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

14. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Merhaba, Boyd 'un chemi-mat ürününü getirmeyi düşünüyor musunuz?

15. Akvaryum Merkezi

Akvaryum Merkezi

İsim:
    mert tez
    Planlamamızda yoktu fakat talep varsa neden olmasın. Bir dahaki ithalatımızda getiririz.

Ontheway bunu beğendi.
  16. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Fosfat tutma kapasitesini incelemek lazım elbette ama sump un bir köşesinde torbada kalan GFO dan daha iyi yerlere yerleştirilebilir gibi geldi bana, taşırma kutusunun taşma hattına ya da sump bölme camı üstüne bez gibi asılırsa iş görebilir mesela. Mekanik filtrasyonda da işe yarayacaktır, bütün fosfatı tutacağı için bakteri gelişimini durdurur, böylece nitrat vb oluşmasına izin vermeyen filtre olarak kullanılabilir gibi geliyor. Deneyip görmek lazım.

sernur83 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş