1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Boyu HS-60 Nano Kurulumu

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Ontheway tarafından 2 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
  2. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Sadece kum varken, ********** bacteria feeder kullanmaya gerek var mıdır? Ya da ne zaman kullanmalıyız, kullanan arkadaşlar yorum yapabilirse sevinirim.

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi kayaları ekleyene kadar dönsün bu şekil, kayaları ekledikten sonra yavaş yavaş kendi haline bırak bence. Bir ay kadar sistem kendi çalışsın balık varmış gibi ufak bir iki parça yem at. Ben ilk kurduğumda iki ay boş akvaryum seyrettim sadece snail ve conch temizlik ekibi yani.

YMR_AY bunu beğendi.
  4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Biz o sınıftan mezun olduk :D Ne bakteri eklemek ne bişey.Tankı kur, elini sokmadan 1 ay bekle sistemini uyguladık.

veysel bunu beğendi.
  5. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Fazla beklemek istemiyorsanız hazır satılan bakteri kültürleri veya oturmuş bir akvaryumdan alınan dip suyu ile değişim yapabilirsiniz.Bu şekilde temizlik ekibini ve canlı kayaları hemen, türüne göre diğer canlıları ise en geç 2 hafta içersinde koyabilirsiniz.

veysel bunu beğendi.
  6. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Yorumlara teşekkürler, gerekirse 6 ay bekletirim :) amaç işi kitabına göre yapmak. Ne eksik, ne fazla!

veysel bunu beğendi.
  7. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Bir acemi sorusu daha, canlı yüküm olmadığı için PS nin toplama yapmaması normal. Peki köpük oluşturmaması da mı normal? Toplama kabını çıkartıp baktığımda cihazın ağzında hızlı şekilde kaynayan az miktarda köpük görebiliyorum sadece.

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi ps i kendi haline bırak kayaları girdiğinde köpük vs yapmaya başlar o zaman hafif ayar çekersin.

9. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Teşekkür ederim. Kısmetse yarın da kayaları koyacağım, 8 kg kadar alabiliyorum. Ondan sonra da PS ayarlanacak ve bırakılacak, bu arada, süreç içinde aydınlatmayı açık tutmama gerek var mı, varsa nasıl bir ışık döngüsü önerilir? (açık/kapalı bağlamında)

veysel bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi açık kalsın sıkıntı yok, normalde ben sabah 10 akşam 10 yakıyorum saat 10 dan sonra oda ışığı devam ediyor 11 civarına kadar sonra hafif ay ışığı. İki floresan varsa şu an bir tanesini yakabilirsin.

Ontheway bunu beğendi.
  11. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    İlk başlarda 5 saat gibi başlayıp sonrasında her hafta 1 saat arttırarak gidebilirsiniz.

Ontheway bunu beğendi.
  12. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    2 flo var PL tipinde ancak malesef 2si birlikte yanıyor. Bu durumda Yağmur hanımın dediği gibi, kısa başlayıp, daha sonra süreyi uzatırsak benzer işlev görebilir. Bu ayarlamaları yapabilecek zaman saatlerini de alırsam sanırım duvara bir priz kutusu ayarlamak gerekecek.

YMR_AY ve veysel bunu beğendi.
  13. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Kayaları da kuma indirdik sonunda, 4 parçadan oluşan toplam 8.5kg kaya, Gökçeada imiş. Bel filan gitti bu arada tabi, lütfen iyi olmuş diyin :)

20131111_234003_HDR.jpg
    20131111_234121.jpg
    20131111_234510_HDR.jpg
    20131111_234533_HDR.jpg
    20131111_234641.jpg

YMR_AY, Alparslan, Vetman ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Olmuş abi daha ne olacak. Hayırlı olsun bundan sonra hayat başlar artık bekle diyatomu.

Ontheway bunu beğendi.
  15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İyi olmuş abi...:nazar:

Ontheway bunu beğendi.
  16. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    Gayet güzel olmuş. İşin zor kısmı şimdi bence. Ben ilk kurulumda 15 gün boş akvaryuma bakmıştım :D

Ontheway bunu beğendi.
  17. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Kaya yerleşim dizaynı eşime ait bu arada, o da bilfiil elini suya daldırıp son formunu verdi.

YMR_AY, Alparslan ve veysel bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu süper abi işte bizde sadece karşıdan bakıyorlar neden dersen börtü böcekleri gösterdim içindeki yanına bile yaklaşmıyor şimdi.:D

Vetman bunu beğendi.
  19. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Ben daha göstermedim onları :D

Vetman ve veysel bunu beğendi.
  20. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    Aman abi görmesin. Benim eşim bir bristle worm gördü. Ya akvaryumdan çıkarsa ne yaparız diye başımın etini yiyor :D

Sayfayı Paylaş