1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Boyu-MT 402 Nano Reef Olur mu

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde DALGIÇ tarafından 30 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Herkeze iyi akşamlar, belirttiğim akvayrum hesapta yokken tesadüfen elime geçti. Bu akvaryumu biraz araştırdığımda nano resif olarak kullandıklarını gördüm. Daha evvel tuzlu suya ne merak salmışımdır nede hakkında makale okumuşluğum vardır. Hangi parça neye yarar ps falan bir sürü ıvırzıvır:=) Şimdi bu akvaryumun arkasında bölme olarak sump sistemi ve kapağında güçlü ışık veren kompakt(yanlış olabilir)floresanı var. Akvaryum videodakinin aynısı ve altında kendi takımı olan dekoratif hoş bir sehpası var. Oldukça hoşuma gitti fakat bu ebatlarda tatlı su olmaz olanda keyif vermez. Bu videodaki hale getirebilmek için hangi parçalar gerekir. Kaba bir hesapla az çok ne kadara mal olur. Bu akvaryumda denerde başarılı olursam kimbilir belki ilerleyen zamanda bitkiliyi bozup 2 metre reef yapabilirim yeterki ilham gelsin:)

Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlısı olsun abi,nick isminde dalgıç yakışır tuzlu su:) senin aldığın akvaryumun resmini eklermisin neler var neler yok bakarız...:)

3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Güzel bir nano tankı olur kanımca.Maliyetleri uzman arkadaşlar daha iyi belirtirler ancak bu çok geniş bir alan.Fiyat aralıkları marka ve kaliteye göre çok fazla değişkenlik gösteriyor.

Yorum yapacak arkadaşlara boyutlarını verirsek daha rahat yardımcı olurlar.Tank 32 litrelik ve 35,3 x 40 x 38 cm ölçülerindedir.Fanlı bir ışık sistemi var ve başka bir ekipmanı yok bildiğim kadarıyla?

4. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Şu anda foto ekleyemiyorum hafıza kartını ve makinenin yarısını köpek yedi:=) Hafta sonu fotoları atmaya çalışırım. Videodaki akvaryumun aynısı. Yanlız sump sistemii bir işe yaramaz gibi ufacık kafa motoru koymuşlar. Akvaryumun arkasınıda(sump ile akvaryumu ayıran) kısmı komple pleksi gibi plastik malzemeden yapılmış.İncee bir malzeme ve heran kırılacakmış gibi kırılsa su direk yerde zaten.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aldığın kişi ne besliyormuş onda Ps falan var mı ?

6. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Akvaryumda ps yok. Zaten bir anlık olurmu olmazmı heves ettim ama biraz düşününce bu kadar ufak akvaryuma balık tıkıştırmak istemedim.. Ufak bir hobihane kurduk evdeki setleride oraya taşıyorum. Bunuda bitkili yapıp farklı tür karidesler beslemeye karar verdik. Tuzlu su sevdası başlamadan bitmiş oldu:olmadı:

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlısı olsun ama Tuzlu su sevdası hiç bitmiyor ilk iyi fırsatta başlarsın demedi deme...:)

8. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Bir kere heves ettik işte oda başlamadan bitti:=) Heralde birdahada düşünmem tuzlu su falan. Tuzlu su dalınca güzel.

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş