1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Boyu TL 450 NANO Kurulumu

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde ünal57 tarafından 23 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Evet Ünal. Aslında hangisine bakabiliyorsan ona yönelmen gerekiyor bu hobide. Örneğin bende kolay türlerden SPSler oluyor acro olmuyor. İnat etmenin bi faydası yok. Aslolan doğru canlıyı beslemek.

veysel ve ünal57 bunu beğendi.
  2. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Yakın zaman önce tanka ilave ettigim snowflake mutlu mesud yaşıyorlar. Akvaryumda her şey süt liman
    Yalnız dün gece sahurda inanılmaz bir şey oldu. Gece ışıklar sönünce hepsi akıntının az oldugu bir bölgede geceyi gećiriyor. Fakat dün akşam snowflakenin biri palyaconun yanında yüzüyordu. Digeride akıntıyla boguşmaktan yorgun bir hali vardı. Işıkları açıp bir bakayım dedim. Işıkları yaktım birden tek yüzen balıgı gözden kaybettim. Aniden ışıklar açıldıgından mı ne anlamadım. Onu arar dururken birden carpet anemonun kendini kapattıgını farkettim. Tam kapanmamıştı dikkatlice baktıgımda balıgın anemona yapıştıgını gördüm. Birden anemonlara yem verdigim çubukla carpet anemona saldırdım ve zorda olsa balıgı onun kollarından kurtardım. İlk zamanlarda bayagı yıpranmıştı hatta karidesler bile sovunmasız balıga saldırmaya başladılar. Bende bir pet şişeye delikler açtım ve onu ve diger saglam snowflakeyi akvaryumun içine saldıgım pet şişeye koydum. Sabah evden çıkarken baktım gayet saglıklı yüzüyordu.
    İnşallah bir şey olmaz akşama kadar. Bir daha ben olmadan böyle bir şey olur mu bilmiyorum olursada buyrun cenaze namazına. İllaki çok kişinin başına bu tür olaylar gelmiştir bir daha olmaması ićin ne gibi önlemler alabiliriz.

3. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Zayıf düşen tüm balıkları kapacaktır carpet anemon.Onu tanktan çıkartın derim

4. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Sanki bana o balık ićin akıntı biraz fazla geliyor olabilirmi nede olsa 2.5 -3 cm arasında bir balık gece yoruluyor galiba .benim kafa motoru 1200 devir dalga motoruda 750 devir . Peki ne önerirsiniz. Bir süre tül bir yavruluk yada 1.5 lt bir bol delikli bir pet Şişenin içinde durabilir mi. Zaten diger ufaklıgıda onlabirlikte korumaya aldım. Peki yem olarak ne önerirsiniz. Haftada bir karides veriyordum iki güne çıkarayım mı başka öneriniz olur mu.

5. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Yagmur hanım gidecek olan carpet anemon mu. Bende bir düşününce en mantıklısı o olacagını sanıyorum. Çünkü küçücük ortamda çay tabagı kadar olmuş bir kapan besliyorum aslında bütün canlılar için bir tehlike teşkil ediyor. Aslında seviyorumda onu birde domates anemonum var. Onları beslemesi hoşuma gidiyor.

6. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Carpet anemonu çıkartın derim.Evet tanklarda çok güzel duruyorlar ama tehlikeli canlılar.Ufaklıkları carpet çıkana kadar yavrulukta güvenceye alın derim.

Pennywise ve ünal57 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş