1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Boyu TL550 Yeni Kurulum için Görüş ve Öneri Lütfen

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Ahmet YALÇIN tarafından 23 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Aslinda hem ana tankimda hem de nano da aquareef kullaniyorum ve memnunum diyebilirim. Ben led kokenli yosun sorunu su asamada yasamiyorum. Benim sorun biraz fosfat kokenli bence burada fosfat kokenli bir sorunda var diye tahmin ediyorum

2. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Bende ilk kurulum yaptığımdan beri led kullanıyorum.Ama yapılan armatürlerimin hiç biri Ahmet beyinkiler gibi şerit led değil.Bu kadar yıldırda hiç yosun problemi yaşamadım.

3. Ahmet YALÇIN

Ahmet YALÇIN

İsim:
    Ahmet YALÇIN
    Yem konusunda cok haklisiniz ilk baslada el alistirmasi yemlerin dipte kaldigini gorunce kendimi ayarladim su anda yem artigi gormuyorum baliklar cok istahli silip supuruyor, genellikle sabah granul aksamlari pul yem veriyorum 3-4 gunde bir tirnak nori ufaliyorum

Aydinlatma diy yapim biraz fazla geliyor olabilir zaten 2 gundur beyazlari 1-2 saat aksamlari yakiyorum gun icerisinde maviler yaniyor

Su damacana kullaniyorum ne yazik ki pinar su, buyuk bir tanka gecene kadar ro cihazi biraz zor gibi

Bugun %20 kadar su degisimi yaptim ancak yapmadan once eve geldigim zaman dun baya azalan cyano bugun tekrar kirmizilasmaya baslamis buna ragmen su degisimi yaptim ancak haftasonu tekrar chemiclean aticam, sanirim ilk attigim gece skimmerin topladigi sivi ilacdi

Elimi suya genelde sokmuyorum haftada 1-2 kere maksimum

Pse hic guvenmiyorum daha fazla bu sisteme yatirim yapmak istemiyorum degerleri sabit tutamazsan canlilari tanktan cikarip emaneten bi yerlere verip daha buyuk bir tank kuracagim artik...

Isim sabit 26derece 2 aydir hic degismedi

Bilgiler icin cok tesekkur ederim...

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Ahmet YALÇIN

Ahmet YALÇIN

İsim:
    Ahmet YALÇIN

Bu barnacle mi? Zararli midir?

5. Ahmet YALÇIN

Ahmet YALÇIN

İsim:
    Ahmet YALÇIN

Turnicate imis

6. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :eek: Bu nasıl geldi tanka?

7. Ahmet YALÇIN

Ahmet YALÇIN

İsim:
    Ahmet YALÇIN
    Bi anda torchumun altinda kendi kendine olusti yurtdisi forumlarda cizdiler baktilar zararli degil dediler

YMR_AY bunu beğendi.
  8. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Benim nano da da var hummer in altinda

9. Ahmet YALÇIN

Ahmet YALÇIN

İsim:
    Ahmet YALÇIN
    Bende yumurta sanip heveslendim nanoda uretime gecicektim ne guzel olmadi

10. Ahmet YALÇIN

Ahmet YALÇIN

İsim:
    Ahmet YALÇIN
    Cyanodan 2. deneme sonunda kurtuldum gibi.. dun gece su degisiminden sonra bugun tum gun isiklar acik olmasina ragmen gozlemlemedim sadece gitti yerlerden ufak ufak coralinler cikmis

Nitratim hala 50 seviyesinde dusurmek icin sumpi siyonladim(dipte kahverengi muhtemelen yem artiklari) tertemiz oldu bir bolmede olan sungeri cikardim ve artik kullanmayacagim su anda sumpta ps, aktif karbon, isitici ve motor disinda birsey kalmadi

Canlilarin keyfi gayet yerinde tanglerim, palyacolarim, cleaner karides, fire karides, mandarin 1 ay oldu hala saglikli bir sekilde, kum deniz yildizim hepsi iyi gidiyor. Bu aksiliklere ragmeb kaybim yok sukur.. hatta mercanlarim da cok saglikli

Resimler..

flagellum, sezai25, veysel ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. Ahmet YALÇIN

Ahmet YALÇIN

İsim:
    Ahmet YALÇIN
    Tankin son hali

Bu da yeni picom

YMR_AY ve burak ozu bunu beğendi.
  12. Ahmet YALÇIN

Ahmet YALÇIN

İsim:
    Ahmet YALÇIN

Videolarda ki canli Aiptasia mi?

veysel bunu beğendi.
  13. flagellum

flagellum

İsim:
    Çağrı Öztürk
    Çok beğeniyorum bu tankı, ellerine sağlık

14. Ahmet YALÇIN

Ahmet YALÇIN

İsim:
    Ahmet YALÇIN
    çok teşekkür ederim:) ancak yakın zamanda tankı bozacağım yenisi yapılıyor..

Ekli Dosyalar:

15. Ahmet YALÇIN

Ahmet YALÇIN

İsim:
    Ahmet YALÇIN

Ricadiomun altinda minik yavrulari var 7-8 tane bunlari fraglayip baska bir kayaya yapistirmak nasil bir fikir? Ricardio frag yapiliyor mu?

veysel bunu beğendi.
  16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Büyüsünler kayasında, illa başka bir yerde olsun diyorsanız kayasıyla alın minik minik kırarak. Yoksa bu tur ve mushroom türlerini fraglamak çok zor olur.

17. Ahmet YALÇIN

Ahmet YALÇIN

İsim:
    Ahmet YALÇIN
    Veysel bey kayasi cok ufak buyuk olan komple kapatiyor, 1-2 aya yeni tank hazir olacak ona gecersek bulcam artik bir formul

veysel bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Dışarı aldığınızda mercan küçülünce kayayı uygun bir yerden iki parça olarak kırabilirseniz bir kısmı rahatlamış olur. Parçalar çok küçük parca olarak kalsa bile başka kayaya veya frag taşına yapıştįrılır. Kormadan kırın hiç bir şey olmuyor.

19. Ahmet YALÇIN

Ahmet YALÇIN

İsim:
    Ahmet YALÇIN
    Iyi aksamlar,

Baliklarim hasta oldu yardimci olursaniz sevinirim,

2 hafta once yeni tank kuracagim icin RO sistemi baglattim ve 5 aydir her zaman damacana su kullandigim tankimin su degisimini RO suyla yaptim, 2 gun sonra baliklarin uzerinde benekler olmaya basladi sarimsak ezip yemlerine suyunu karistirip 1 sefer verdim isiyi 25den 26 ya yukselttim isiklari 2 gun boyunca kapattim veya gunde 1 saat yaktim baliklar %90 duzelmisti ki 2 gundur kayip olan bicolor blenny(o da beyaz benek olmustu) bu sabah iskelerini kumlarin uzerinde gordum erimisti. Tabi nitratim 20lere cikti ve damacana su kullanirken her zaman 8-8,3 seviyesinde olan KH'im ilk su degisimi yaptigim gun(beyaz benek gorunce test yaptim) 6lardaydi, dun yine test yaptim Kh 7,0lerdeydi tabi bu sirada tankta yine damaca suyla su tamamlama yapiyorum ancak dunden bugune baliklar yine fotografta ki sekle burunduler,

Bu bir hastalik midir? Yoksa kh degisiminden sebep beyaz benek midir? Mercanlar ve karidesler normal gorunuyor, baliklarda hareketli ama korktum tabi..

Tavsiyelerinizi bekliyorum..

20. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Off yaaa geçmiş olsun.Yellow tang gibi dayanıklı bir balık bile beyaz benek olmuş.İnsan o panikle balıklar düzelsin diye bir şeyler yapıyor.Bence bu hassas dönemde olabildiğince tankı stabil tutmalı.Yapılan her değişiklik onların dahada panikleyip beneklerinin artmasına neden olacaktır.

Sayfayı Paylaş