1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

BRC & MST DreamDrop Reef

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde MESUT_KERİM tarafından 9 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Oooo kardeş tank, sanırım yarımada olacak, üç taraftan mükemmel seyir zevki.

2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Burcuyu bu konuda ikna edemedim maalesef :( Yarım ada olacak şeilde salonun ortasına doğru uzansın dedim ama olmadı. Tek ön cepheden izlenecek

3. Artık yarım ada olacak şekilde salonun ortasına doğru uzanacak o zaman. :çiçek:

cystein ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Taşırma sanıyorum sığ tarafta, iç akıntıyı nasıl tasarladınız?

Burcu bunu beğendi.
  5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    OWW :D

6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Taşırma akvaryuma doğru bakarken sol tarafta. su basma da o tarafta. Tam karşısına bir tane jekod 40 konumlandıralacak. ufak bir motor da dropun derin kısmından yukaru verecek belgi girdap yaptırabiliriz. Sonrası kayaların şekline göre bakacağız. Açıkçası şuan elimizde ne malzemeler var ben bilmiyor :D

Burcu bunu beğendi.
  7. Açılar biraz değişebilir, paintte çizdim, nasıl sizce? Yorumları ve başka fikirleri alalım... Kafa motoru Jebao 8000. Izgara geri dönüşle aynı yerde, sığ tarafta.

8. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Bence 2 RW8 orayı fırtına yerine çevirir, ben olsam 2 rw8'i satıp 1 cp55 alıp sizin cp40 koyduğunuz yere koyar ters akıntı yaratırdım. Aşağıdaki rw8'lerin yerinede o cp40'ı indirirdim temo17

MESUT_KERİM ve Burcu bunu beğendi.
  9. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    CP40 (sabit mod olmadan)su üzerini taşırmaya kadar götürebilecek mi? İki geri dönüş te yan camın ortasına hedeflenirse bence iş görür, hem e CP' ye direnç yaratmaz gibi.

Gyre' nin akıntı dinamiğini bir görelim...

Sabit modda 180 cm yi rahat geçiyor (5000 gallon/saat, 50 watt).

constant.PNG

Düzenleme: 1 Kasım 2017
  10. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Mahir emmi o ölçü çokta doğru değil boş tank olduğu için. Benim cp55 190cm'de tam güçte 150'den sonra çok etkili olmuyor. Döngü sağlıyor evet ama nasıl bi döngüyse sona ulaşmadan tankın yarısından dönüyor su :D Kum ve kaya olan bir tanktan veri almak çok daha doğru olacaktır. Lakin burada tabiki Jebao ve Maxspect karşılaştırılmamalı :çiçek:

Burcu ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  11. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Aynısı olmayacak tabi ki...drop off ta daha farklı tepki olacak, baştan bu önerileri irdelersen ve dikkate alırsan, sonradan "aaa hata yaptım" demezsin.

12. HAKAN ÖZÇELİK

HAKAN ÖZÇELİK

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    hakan
    bence cp-40 veya gyre xf150 ile hiç uğraşmazdım 150 lik tank da etkisini gördüm hiç beğenmedim hatta yerine takılan 2 adet rw8 uçurdu ''tabi dalga simülasyon şekli farklı iki ürününde''
    imkan varsa
    bence 2 adet vortech mp40 w
    2 adet vortech mp60 w
    hatta abartalım........ tank sps yoğun olacaksa çizime karşıdan bakıp drop kısmın en arka sağ alttan tankın ortasına gelecek şekilde düz ve kuvetli bir akıntı verecek şekilde bir tunze seçimi bile yapılır çizdiğin 2 adet rw 8 yerine 1 mp40 konur cp 40 yerine 2 adet mp60 basış terinden tam ortadan karşıya bir mp40 daha ABARTTIM OLDU
    tabi tamamen duygusal ama tank ta güzel bir tank yani yapmışken kalite ekipman ile farklı olur

ayrıca aydınlatma nasıl olacak onuda merak ettim @MESUT_KERİM

MESUT_KERİM, Burcu ve Montimahir bunu beğendi.
  13. Derin yerin tabanı 60x55. RW 8 lerin biri alt kısmı katıştırırken , diğeri açısı daha üste verilerek asansör gibi akıntının CP ye ulaşması da sağlanabilir. Benim 50x50 nanoda rw8 vardı, boş akv da kumu karıştırıyo, ama sps olunca karıştırmıyo. CP-40 hakkında benim hiç tecrübem yok, Mesut kullanmıştı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

cystein ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  14. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Olmadı birşeyler dıydırırız ;)

HAKAN ÖZÇELİK ve cystein bunu beğendi.
  15. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Odanın birini atolye olarak ayarlıyoruz. Öyle eften püften değil hakaten atolye olacak tezgah testeresinden frezesine makineleri tamamlıyorum. Hatta vakit bulduğumuzda mini CNC ve 3D yazıcıda yapacağız. Burcunun mühendisliği benim yetenekle birleşince Portalın Kendin yap bölümünü de dolduracağız sanırım :D

16. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Yıllardır hayalimde olan ama imkansızlıklar sonucu yapamadığım bir oda :) Buradan alacağım gazla apartmanın benim dışımda kimsenin kullanmadığı sığınağını kendi atölyeme çevirebilirim :D

Edit: Tabiki benim atöylede CNC ve 3D yazıcı olması imkansız ancak basit ahşap işleme tezgahları aletleri olur. Belki bütçe olursa mini bir cnc :rolleyes: Tabi bunlardan hanımın haberi olmaması lazım :koptum:

Düzenleme: 2 Kasım 2017
  17. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Kapınızı çok polis çalacak;)

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  18. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    :)

corax bunu beğendi.
  19. Güneş girmeyen eve doktor, freze olan eve polis girermiş :p Saatlere dikkat edip, çalışma seslerini abartmadıkça, komşularımız genelde rahat, bir şey olmaz. Polis de gelse, komşu da gelse onu da hobici yapar, armatür verir göndeririz :koptum:

corax, Tarık KÜÇÜK ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  20. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Yarımada için salonu konumlandıramadım. Yine ilk planlanan yere konulacak. Kısmetse Yener usta pazar günü getiriyor tankı :)

burak ozu, Tarık KÜÇÜK ve cystein bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş