1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

BRC NanoReef :)

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Burcu tarafından 16 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Yeni sistemi tanıtayım. Kurulum ya pazar ya pazartesi biter diye düşünüyorum. Resimleri paylaşırım:)

Ananano :) : 50x39x50h tank / 50x11x50 arka sump iki bölme
    Refigium: 32x30x38h tank /32x10x38 arka sump iki bölme

İki akvaryum birbirine bağlı, üstteki SPS ağırlıklı, alttaki refigium/deniz atı/Pipe fish olmak üzere, toplamda 155 litrelik bir su hacmi olacak. İki akvaryum arası bağlantılar 20 lik pvc boru.

PS: JNS WS 1

Kafa motorları: elimde Hydor Pico 1150 ve çeşitli iç filtre motorları var, hangilerini hangi tankta kullanmak ve güçleri konusunda karar veremedim.

Armatür: MST marka :) 4x24 T5 ve 60w led büyük anananoya, sumpda kullandığım çin malı led refigiuma

Kum: 0.5-1,5 mm Caribsea fiji pink canlı kum anananoya, 5mm-1cm mercan kırığı refigiuma

Kaya: Eski akvaryumdan ölü olarak kullanılacak, dizaynı yaptım

Su tamamlama: MST marka

Dalga motoru: RW 8 i en düşük modda denicem bakalım

PH-Redox ölçer, Isıtıcı 200W, Dozaj pompası BM marka olmak üzere diğerleri...

Amatör bir çizim yaptım. Anananoda, ızgarayı büyük tuttum, 20 cm. Bu tankta, PS in olduğu sump bölmesinden 20 lik L pvc ile aşağıdaki refigiuma su taşacak. Aynı bölmeden kafa motoru ile anananonun içine de su basılacak.

Refigium sumpından da yukarı 20 lik boru ile su basılacak. Basacağı yükseklik 60-70 cm olur sanırım. Taşma tehlikesi senaryoları, hangi kafa motoru kullanmalı ve olası aklımıza gelmeyen birçok ayrıntı için fikirlerinizi bekliyorum. Yapıştırmalara akşam başlıcam.

(İki tankın da arka sumplı olması, taşmayı önlemek için iyi olur diye düşündük, yukarıdaki taşma tıkansa, aşağıdan en fazla sumpdaki su kadar basar, kafa motoru bozulur en fazla gibi...)

ANIL/ÇANAKKALE, Nadir, montana ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  2. HAKAN ÖZÇELİK

HAKAN ÖZÇELİK

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    hakan
    Herkez bir gün NANO ya dönecekkkkk Kıskançççç:koptum: gördün dimi fıstık gibi nano sps tankı kıskandın:sopa:

İşin şakası Hayırlu uğurlu gelsin sana sürdürülebilir keyfli bir tank olsun burada da çok güzel işler çıkacağına %100 eminim

Çok kefili ve sorunsuz olsun:okey:

Murat Ülker, MESUT_KERİM ve Burcu bunu beğendi.
  3. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu

Çok kıskandım, ayrıca benim nano daha güzel olacaktemo4 temo17 Teşekkür ederim, senden örnek alacağım çok şey var dostum :)

En fazla 3-4 ay gider böyle, sonra başka planlar var inşallah...

MESUT_KERİM ve HAKAN ÖZÇELİK bunu beğendi.
  4. Rokujou

Rokujou

İsim:
    Çağrı
    Hayirli olsun Burcu hanim. Gorselleri bekliyoruz :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Burcu bunu beğendi.
  5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Senin resimdeki mercanlarını sevsinler :D Ellerine sağlık Çizim de mühendis işi olmuş ;)

HAKAN ÖZÇELİK ve Burcu bunu beğendi.
  6. HAKAN ÖZÇELİK

HAKAN ÖZÇELİK

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    hakan
    Ben refi de deniz kızı gördüm dikkatli bakınca tam ortada saçlar elektrik çarpması gibi:)

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  7. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Teşekkür ederim, çizim olduğu kadar, iyi bir ustanın yanında çıraklık yapıyorum ondan ;) Mercanlar çok pahalı, nadir tür, çok uzaklardan, çok zorluklarla getirttim :)

Fotoğrafı çekerken benim yansımam çıkmış camda :D

Pennywise, HAKAN ÖZÇELİK ve veysel bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun Burcu hanım.

Burcu bunu beğendi.
  9. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Hayırlı olsun Burcu hanım, büyük kurulum öncesi sizi baya oyalar :)

Burcu bunu beğendi.
  10. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Birincisinde işlem tamam, pleksi çift taraflı yapıştırılarak sump yapıldı. Arkasında sumpı ikiye bölen cam destekliyor. Kendim uğraşarak bişeyler yapmayı özlemişim

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. Rokujou

Rokujou

İsim:
    Çağrı
    Akvaryumlari siz mi yaptiniz Burcu hanim?

burberrysboy bunu beğendi.
  13. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Küçük akvaryum vardı, büyük olanı cama cam yeni yaptırdım. İçlerine pleksi kestirip arka sump yapmak için, yapıştırma işlemini ben yaptım Çağrı Bey.

Rokujou bunu beğendi.
  14. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Öncelikle hayırlı olsun..Ne çizebilir ne cizimden anlarım ama kafama takıldı su tamamlama hangi seviyeyi baz alacak kendine? Elektirik gittiğinde yada bir kafa motoru arizalandiginda su nasıl bırakmadan kurtulacak?

Montimahir ve Burcu bunu beğendi.
  15. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Teşekkür ederim Özkan Bey. Su tamamlamayı ben PS geciktirici ye takarak kullanıyorum kapatmak üzere olduğum büyük tankta. Çünkü elektrik geldiğinde kafa motoru yukarı hızlı su basıyor ve tank dengeye gelene kadar sumpda su azalıyor. Bunda da aynı çözümü uygulayacağım.

Şamandırayı ve su ekleyen hortumu büyük tankın sumpına koyacağım. Fakat aşağıda ki küçük tanktan yukarı su basan motor bozulursa bir miktar su aşağı taşacaktır. Bu yüzden taşırmanın boyunu milimetrik yüzeye en yakına ayarlamaya çalışacağım. Aşağı gidecek su 50x11 olan sumpda 2 cm olsa 1 litre su ediyor. Yanlış düşünüyor olabilirim. Bir resim ekleyeyim....

Tabi bu yapıştırdığım sumpı ayıran pleksi su kaçırırsa, 5 lt su eder :) alttaki tankta ızagarının boyuna baktım, 6 litrelik yer ayırmışım :)

Düzenleme: 17 Aralık 2016
    burberrysboy, corax ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  16. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Olmadı... Bu sefer de su eklemeye devam edecek üst taraf. Bu durum da alttaki akvaryuma devreyi kesecek bir şamandıra lazım @MESUT_KERİM :D

Teşekkür ederim Özkan Bey :)

corax ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  17. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Hayırlı olsun.
    Jns ws1 candır. Ama ortalama 6 ayda bir muhakkak çırpıcı temizlenmeli. Ses yapmaması için zemine muhakkak bir elyaf sünger tarzı birşey koyun. Arkadan da besleyin. Sonrası ölüm sessizliğinde olacaktır

18. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Nano balık populasyonu büyük tankta beklemede (palyaçolar 5-6 cm oldu, diğerleri 50 kuruş boyunda) :) Yanlarına 1 adet sistem gereği yellow wrasse, 1 çift doktor karides ve podlardan sonra 1 çift mandarin katılacak...

ANIL/ÇANAKKALE, Nadir, burberrysboy ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  19. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Sol alt köşedeki balıkların türü nedir acaba?

20. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Talboti Damsel mış. Akv merkezinden aldım. Aslında bana chromise benzer gibi geliyor. Rolland's Damsel da alacaktım iki adet sürü olsunlar diye. Ama damsel familyası arızalı dendi ve vaz geçirildim.

burberrysboy ve corax bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş