1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Brikardi uyumluluk

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde SelimMertBalım tarafından 2 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

?

Aşağıdaki açıklamaya göre BRİKARDİ uyumlu olduğu türler nelerdir

1. Vatoz

50,0%
  2. Çöpcü

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Leleupi

100,0%
  4. Diğer

50,0%
  5. Uyumsuz

oy sayısı 0
    0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Merhabalar aldığım 235x50x50 cmlik akvaryumda 35 adet brikardi bulunuyor bu akvaryuma biraz renk vermek adına farklı türler vatoz, leleupi vs eklemek istiyorum hangi türlerle uyumlu olurlar yoksa tektür beslemek zorundamıyım brikardileri. Genelde araştırmalarıma göre 70 lt 90 lt 200 lt de beslemişler çok vahşi bölge edinir uygun değildir felan yazıyor ama bazı yorumlardada cüce vatoz olur makaranta olur leleupi olur gibi zıt fikirler var, uzunluğun 235 olmasına karşın değişiklik olabilirmi belki brikardilerin yanına başka balık ekleme olanağı verirmi bilmiyorum besleyen hobici veya üretici arkadaşların yorumlarını ve tecrübelerini bekliyorum TEŞEKÜRLER

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aslında akvaryum büyük denemek lazım...

3. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Akvaryumdanda birkaç foto ekleyeyim yorumlarda katkı sağlaması amacıyla IMG_1735.JPG IMG_1738.JPG IMG_1830.JPG

nhtkmn ve Alparslan bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Maşallah akvaryum bayağı büyük sıkıntı olacağını sanmam...

5. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Abi teşekürler yorumun için ama deneme yanılmaya gitmek istemiyorum balıklar eziyet görmemesi amacı ile daha önceden denenmişlere uyum sağlamak istiyorum

6. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Ozaman (Tül çöpcü, l144 vatoz, leleupi) ekleme yapayım. Başka türlerlede uyumlu olurlarmı ?

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Benim deneyimim yok haklısın denemiş olan arkadaş varsa yazar...;)

8. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Abi yazdığımıda yanlış anlamanı istemiyorum orda demek istediğim balığa zarar gördürmemekdi. Baktım baskı yapıyorlar tutup çıkarırımda dekor felan çok karışık söylediğim balıklarda saklanan balıklar kapağı takmak çıkarmakta tek başıma mümkün olmadığı için belki balığı kurtaramayabilirim öyle bir durumda teşekürler ilgilendiğin yorumda bulunduğun için. temo19

9. Emirk0652

Emirk0652

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Emir KASKAN
    Bence vatozu, çöpçüyü hiç sokmayın. Bir vatoz, Afrika cichlidleriyle beraber bakıldığında hep diken üsünde yaşıyor. Ya kör ediliyor ya kuyruğu parçalanıyor ya da öldürülüyor; hadi cichlidler yavruyken koydunuz ve vatoza alıştılar, zarar vermiyorlar diyelim, bu sefer de vatoz aşırı meraklı balıkların dokunuşlarından rahatsız oluyor. Vatoza akvaryumu dar ediyorlarken çöpçünün hiç şansı yok derim. Bence tankınız etçil Tanganyika türlerinden bir karma yapmak için çok uygun, brichardilerin yanına leleupi, marlieri, calvus gibi balıklar eklerseniz o tank tadından yenmez.

SelimMertBalım ve ka2n bunu beğendi.
  10. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Teşekürler yorumunuz için sabah sipariş vericem gelsin calvuslar leleupiler

Sayfayı Paylaş