1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Brikardilere MERHABA

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde SelimMertBalım tarafından 11 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Duboisilerin bloat a yakalanması sonucu bende çözümü tür değişikliği ile brikardiye geçmekte buldum.
    35 adet 1 sülaleden aldım hepsi kardeş kimisi 1. kimisi 3. batım öyle bir akvaryumdan aldım dekor olarakda çömlek felan üremeleri için koydum ama tek sorun, ışığı açınca hepsi kaçıyor hareketsiz dibe çöküyor ve yem atsam dahi az yeyip bırakıyorlar akvaryumun olduğu odaya girdiğimde dahil anında bir panik olup saklanma sorunu var düzelirmi bu acaba, duboisilere elimle yem yedirirken bunlarda böyle olması çok garip oldu açıkcası balıklar mümkün değil gelmiyorlar alalı 3. günleri düzelmeleri için yapabilceğim birşeyde varmı yemle terbiye etmek felan gibi..
    Dekoru daha farklı yapmam gerekirse kaya var yapabilirim eğer bu uygun değilse tabiki.
    Yem olarak 2 günde 1 bitkisel ve bu her 2 günde bir değişik veriyorum yani üst taraftaki yemler 6 günde bir aynısı oluyor sadece sabahları bitkisel. Alt taraftaki S olan (sabah) o 2 gün aralarında veriyorum, Ö ve A kendi aralarında yer değişebilir seranında yemlerinden ekleyeceğim zamanla çeşiti kaç çeşit kaç marka varsa yapmayı düşünüyorum. Tabi bu 2 günde bir konusu şuan için yapacaklarım yapmak henüz nasip olmadı malum daha 3 günlük balıklar. İlgilendiğiniz için teşekür ederim. Sağlıklı hobiler..

IMG_1479.JPG IMG_1480.JPG IMG_1491.JPG

2. osman 26

osman 26

İsim:
    osman DEĞİRMENCİ
    Bende tropheus hastasıyım akvaryumu değiştirdikten sonra bakacağım tek balık bende bu işte acemi sayılırım ama araştırmalarıma göre bu türler ortama hemen alışamıyorlar ışıkları 1 hafta hiç açmayın yemde çok vermeyin 1 hafta sonra ortama alışırlar diye düşünüyorum

3. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Teşekürler yorumunuz için, beklicem bakalım akvaryum da sanki çelik konstriksion bina yapcaklar heryeri kazdılar :) 20924_1802244546667862_6626139990653652113_n.jpg 11149327_1802244473334536_5143993017713699854_n.jpg

Sayfayı Paylaş