1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu Bölümü Kapatsak Sizce Nasıl Olur ?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Muzikopat tarafından 22 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Öncelikle herkese merhabalar , saygılar hürmetler. Arkadaşlar malumunuz üzere bir süredir portalımızda chat bölümü faaliyet göstermektedir. Benim şahsi kanaatim bu bölüm amacı dışında kullanılmakta ve bu bölümün portala ( bana göre ) hiçbir yarar sağlamaması kısacası gereksiz olmasıdır.

Ha diyeceksiniz ki yahu iki kelam da mı etmeyelim?

Evet etmeyelim. Madem kelam için buradayız kuralım bir facebook yahut msnde çoklu sohbet soralım sorularımızı canlı canlı alalım cevaplarımızı portal da zamanla tarih olsun.

Adamın teki yeni üye olmuş sormuş da sormuş. Yahu arkadaşım bu portala millet ömrünü verdi bir bölümler , alt başlıklar hazırladı ( bakın aynı hatayı yapmış birisi olarak konuşuyorum iğneyi kendine batır çuvaldızı başkasına demişler ki Temel hocam da buna şahit olmuştur ) bir zahmet o bölümleri kullanı ver. Ama yok hazır canlı canlı destek almak varken x şahsı niye konu açıp yorum beklesin ki.

Armut piş ağzıma düş. Ben bu bölümün ''şiddetle'' kapatılmasını sayın yöneticilerimizden özellikle rica ediyorum.

Ha oybirliğiyle karar alalım diyorsanız da anket yöntemini kullanabiliriz.

Son olarak da arkadaşlar bunlar benim şahsi fikirlerimdir. Yorumlarınızı ona göre yaparsanız sevinirim.

Herkese saygılar, sevgiler, hürmetler...

2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: Bu Bölümü Kapatsak Sizce Nasıl Olur ?

Bencede chat kapatılsın. Gerekirse bi "geyik" konusu açılsın havadan sudan muhabbetler orada yapılsın.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Hakan abi şimdi x şahsı çıkar da derse yahu arada bir birbirimizi soralım edelim bunun için kalsın derse bende ona derim ki abi bu siteye günde yaklaşık 6 kişi üye oluyor bunların biz bu bölümde soru sormalarını nasıl engelleyecez ? Bu soruya cevap isterim. Yani düşünüyorum ediyorum da bu bölümün bize kazandırdığı hiçbirşey yok.

Bu bölüm portala şu yönden katkı sağlıyor diyen var mıdır acaba merak ediyorum doğrusu.

4. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Chat in bana bi faydası yok. Portalada olduğunu sanmıyorum. Zaten forumlarda anlık mesajlaşma, radyo, oyun vs. oldum olası sıcak bakmam. Açılır bir kaç konu orda her türlü sohbet yapılır. Mesela Uykusu Kaçanlar diye bi konu açılır gece millet orada her türlü sohbetini yapar yada ne biliim havadan sudan diye bi konu açılır ordada her türlü muhabbet edilir.

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Bence chat bölümü biraz gereksizdi ama tamamen kaldırmak yerine müdavim üye sınıfı koruması koyabiliriz yada yeni üyelere veya çok soru soranlara burada geyik var sorun çözülmez diye cevap yazabiliriz.

6. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Bence de gereksiz,kapatılabilir

7. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Aynı düşüncedeyim. Gerçi sohbet kısmını pek kullanmıyorum, ama bence o eklenti forumu öldürüyor.

8. Gökhan ÇELEN

Gökhan ÇELEN

İsim:
    Gökhan ÇELEN

Ben halil beyle aynı fikirdeyim. Zaten chat bölümüne ne zaman selam versem bir cevap alamıyorum :)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Anlasildi durum. Zaten son gunlerde olusan fikrimi samimi yazmam gerekirse bu gibi eklentiler, kullanimdaki farkli olmak cabalari, bizde olsun farkimiz olsun cirpinmalari uzun vade icinde foruma yuk getiriyor. Yenilikci olalim, ilk biz yapalim, farkli olalim derken kendimizi tukettik, zorlandik, altindan kalkmadik, beceremedik, oturtamadik vb.

Farkli olacaksan iceriginle olacaksin ve bu alanda da farkli olmak icin didindik. Muasir medeniyette ileri ulkelerden gorduk ilk belki ve fikirde aldik yaptik ama onlarda bizden gordu yapti sonrasinda bazilarini. Makale icerigi bizim olsun varsin kirmizi olmasin dedik ve suruklendik.

Bazen dusunuyorum cunku bu ornekler burada ve canli orneklerdir, foruma ilk katiliminda hayatimda ilk kez akvaryum kuracagim diyenlerin, ben tuzlu suya gececegim diyenlerin aslinda cogunun diger forumlara tek mesajinin olmadigini ama burada bu insanlarin 3.000 mesaja yaklastiklarini gorduk. Bununla kalmayip bu insanlarin tuzlu su baligi uretmeye basladigini, akvaryumunda hava degirmeni ve renkli cakiliyla merhaba diyenlerin bitkili harikalar cikardigina sahit olduk.

Vel hasil canim arkadaslarim bu insanlar chat Box icin, suslu DIY kutuphanesi icin, milletin gozune soktugumuz hesaplamalar vb icin bunu yapmadi, bunlar var diye baglanmadi. Biz ne icin baglandilarsa o olmaya donelim ve onumuze bakalim.

Artik zaten asil hedefimiz olan en iyi hobi sistesi, faydali icerige sahip yer olmak icin mucadele verelim. Araya bu tarz isler alarak enerjimizi tuketmek yerine yani ''farksiz farkli'' olmaktan cikalim...Asil farkimiza donelim.

Bas suclu olarak verdigimiz rahatsizliktan dolayi ozur dilerim.

Cep mesaj...

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Bende zamanında burayı Google'dan bulmuştum. Benim zamanımda hesaplayıcılar, chat bölümü vs. yoktu. Ben içeriğine bakıp geldim. Bu gibi uygulamalarında işe yaradığına inanmıyorum. Tamamen içerik ile ilgili bence.

Artık bu olaylardan kurtulup google amcada tahta oturma zamanı geldi bence.

11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Temel abi kendini baş suçlu olarak görme çünkü senin çabaların hep daha iyi olmak içindi. Bence karar yerinde Fatih gibi bende DIY kısmının zenginliğiyle bu forumu buldum ve hayatımda en çok mesaj yazdığım forum bu dur diğer forumlarda toplasan bir elin parmaklarının sayısını geçmeyecek kadar mesajım yoktur. Pardon bir zamanlar elyapımı projeksiyon diye bir site vardı birde orada 100 e yakın mesajım vardı o da el yapımı projeksiyon yaptığım için.

12. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Evet Temel abi sen bu sitenin resmen temelisin. Hem de en sağlam temelsin sen. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum emin ol.

Halil abimin de dediği gibi kendini suçlu olarak görme abi. Belirtildiği üzere sen en iyisini yapmak için uğraştın. Zaten önemli olan da uğraşmak. Deneme yanılma yoluyla gidelim ama sağlam da gidiyorum Allah'a şükür.

Denedik , baktık işimize yaramıyor kaldırırız bu gibi eklentileri. İçeriğe çalışmamız lazım.

Özellikle benim çok çalışmam lazım çooook.

13. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Geyik bölümü kurulması taraftarıyım. Belki de chat sistemi forumu "basit" gösteriyordur?

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Konular acariz arkadaslarin dedigi gibi, ''Uykusu Kacan Portal ahalisinin Basligi, Bugun kafasi Bozuk Olanlarin Konusu, Anam Agladi Diyenler Buraya, Itirazim Var Ulan ALayina, Cok Keyifliyim Dinleyin, Asik Oldum Vel Hasil'' seklinde konulari Hayata dair forumuna acar siniz geyik yaparsiniz.

Hayata Dair forumu icinde dileyen isterse Cinsiyetimden biktim diye de konu acabilir. :D

15. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

hihehe çok eğlenceli olucak, açılsın bu konu bakalım kimler cinsiyet değiştiriyor, kimler kimlere aşık olmuş. Dedikodusunu yaparız

Sayfayı Paylaş