1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu balık gerçekmi ?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde fth-94 tarafından 30 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Sizce bu sarı preses gerçekmi yoksa photoshopmu ? Bana photoshop gibi geldi ama bilemiyorum. Gerçekte olabilir...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu balık gerçekmi ?

Gerçekmi derken sanırım bu balıklar yapışmış halde büyümüşmüdür diye soruyorsun. Bu çok zor mantık olarak. Fakat eğer büyük balığın beslenmesi karından yapışık olan iki balığı besliyorsa bilemem.

Enteresan bir fotoğraf. .8.

3. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Bu balık gerçekmi ?

Daha önce böyle yavrusu olan bir arkadaşım vardı balıklar gerçektir. Yapışık ikiz tasedüf müdür bilmem ama oda sarı prensesdi ama fazla yasamadılar.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bu balık gerçekmi ?

Temel abi aynen öyle soruyorum.

Bilemiyorum ama bunlar bayağı büyümüşler...

5. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Bu balık gerçekmi ?

Bana sanki normal yüzerlerken denk gelmiş bir görüntü gibi geldi. Yapışık doğmuş olsa boylarının aynı yahut birbirine yakın olması gerekmez miydi? .8.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu balık gerçekmi ?

Volkan bunu ben de düşündüm ama alınan besinden birinin daha fazla faydalanabilme olasılığı var bu durumda. Eğer büyük olan besleniyor ve ondan alttaki faydalanıyorsa bu olabilir diye düşündüm.

7. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Bu balık gerçekmi ?

Aynı olması şart değil bir tanesi daha az gelişmiş o kadar

8. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Bu balık gerçekmi ?

Bu kadar fark olur mu? Bu kadar fark olmaz gibi geliyor. Ayrıca renk olarak da yavru balık gibi geldi. Bilemiyorum.

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bu balık gerçekmi ?

Aynı batımın yavrularında da renk farkı olabiliyor. Temel abiminde dediği gibi aynen insanlarda olduğu gibi biri az yem yiyorsa daha az gelişir alttakide büyük ihtimalle az yem yiyordur. Zaten insanlarldada bazıları 12 ' sinde 1.70 cm kimiside 16 sında 1.70 olur. :)

10. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    Bu balık gerçekmi ?

Genede iyi büyümüşler gerçekse tabiki

11. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Bu balık gerçekmi ?

Gerçek galiba bir haberde de çıkmıştı. Hatırlarsanız daha önce benim lepisteslerde de böyle bir durum vardı. Ama altta kalan bu derece olgunlaşmamıştı (Siyam ikizlerim).

12. Portnoy

Portnoy

Bu balık gerçekmi ?

Gerçek olabilir artık insanlar genlerle oynayarak istedikleri herşeyi yapabiliyorlar..

13. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Bu balık gerçekmi ?

Tabii ben de buna çoğu insan gibi karşıyım. Bencede çok enteresan bir fotoğraf. Önce photoshop olduğunu düşündüm ancak yaptığım araştırma sonucunda fotoğrafın gerçek olduğu kanaatine vardım. İlginç.

14. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Bu balık gerçekmi ?

Ama bunun genlerle bir alakası yok. Tamamen iki yumurtanın birbirine yapışık olmasının sonucu.

15. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bu balık gerçekmi ?

Hüseyin abi ne gibi araştırmalar yaptın ki ?

Türker abi yani böyle bir balık olabilir doğrumu ?

16. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Bu balık gerçekmi ?

Olabilir tabi ki...Dişinin yapışık iki yumurtayı yumurtladığını düşün. Ve yumurtları ağızında kuluçkaya yatırmadan önce döllendiğini...Her iki yumurta gelişerek birer yavru olur...Sonrası Allah kerim..Serbest yüzüşe geçtiklerinde, ilk zamanlarda hangisi daha güçlüyse ayakta kalan/düzgün yüzen o olur. Nitekim daha çok o beslenir. Ve diğerinden daha büyük olur. İleriki zamanlarda büyük balık için sorun olmaz diye tahmin ediyorum ama küçük kalan balık ne kadar yaşar bilmiyorum.

17. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Bu balık gerçekmi ?

Küçük olan öldüğünde ve çürümeye başladığında iki balığın dokuları birleşik olduğundan hayatta olan eninde sonunda zehirlenip ölür...

Yani ancak ikisi birlikte yaşayabilir ve ölür... Hemen hemen...

18. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Bu balık gerçekmi ?

Ben bu durumu bir lepisteste görmüştüm fakat alttaki balık tam gelişmemiş sadece gözleri ve hafif vücudu belliydi üstteki balık ise yaşıyor ve damızlık boyuta ulaşmıştı buda onun gibi bir durum sanıyorsam peki bu balıkların çiftleşme ihtimali varmı yada nasıl idrar çıkartıyorlar o bölgeleri birbirlerine yapışık olduğundan kapalı ?

19. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bu balık gerçekmi ?

Kadircan güzel soru ;) Ama cevabını bilmiyorum :)

Sayfayı Paylaş