1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu balıkların türleri nedir?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde CAYİT tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Soldaki türün adını bilmiyorum ama hobide değerinin olmadığını biliyorum. İlk yıllarımda bir ara elime geçmişti. Diğer pembe olanı mücevhere benzettim.

3. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Temel abi araştırmama göre 1 ıncı balık mücevher kesın ama pembe olanı bulamadım galiba onun adıda snow prenses sık rastlanan bir balık türüymüş.

2 ıncı resimde kücük balıklar varya mavi onları türünü bulamadım onada bakarmısın

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Birinci resimdeki Melanochromis auratus erkeği sert bir balıktır.
    İkinc resimdeki mısır çiklet diye düşünüyorum

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    1. balık hakkında bir fikrim yok. Mavi balık dediğiniz Yunus cichlid. Bende diğer balığı mısır cichlide benzettim.

6. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Anlıyorum akvaryumumda 2 tane yunus balıgı vardı 2 tane daha geldi ama onlar yunusa benzemiyor gibime geldi.Süzgeçleri felen değişik he unutmadan bunlar sarı prenses verdiğim yemden yerlermi ?

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cayit diğer balıklar kobalt çiklet(Maylandia callainos )

8. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Sağol ismail abi bu balıklar bezelye yermi + pembe balık zıplıyor neden acaba?

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cayit balıklara haşlanmış bezelye verebilirisin beslediğin türler etçil ve otçul diğer dediğini anlamadın nasıl zıplıyor balığın birde benim sana tavsiyem balık almadan önce analacağın balığı iyi araştır.

10. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    İsmaille aynı fikirdeyim auratus ve mısır :heyo:

11. MertBali

MertBali

İsim:
    mert
    Küçük maviler, demasoni-maviprenses olma ihtimalleri yüksek. Altı siyah olan balık, auratustur. erkekleri siyahlaşır dişileri sarı kalır altı. Temel abi değeri olmadığını biliyorum demiş. Çorumda tutulan bir balık. Değerli bir balıkta.

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Mert kardeşim küçük maviler dediğin demasoni olma ihtimali % 0 onlar kobalt çiklet(Maylandia callainos )

13. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    İsmail abi, qooqleye maviprenses yazarmısın. 3.karedeki balığa bakmani rica ediyorum. Mavi prensese %100 benziyor. Demasoni'nin dişilerinde sıcak su içerisinde mavi prensese %83 benzediğinide hatırlatırım. :)
    Saygılar..

14. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Mert googleye yazdım 3.kareye baktım % 100 mavi prenses dediğim gibi ,dişi demasoniler nasıl sıcak suda % 83 benzer mert lütfen kardeşim tank sıcaklığı ortalama hepsi aynı aralarınadaki bant olayı birbirleri ile çok farklı demasonilerde bant olayı ağız bölgesinden başlar .Son olarak dediğin gibi % 83 benzerlik olması için çaprazlamadan doğan yavrular olması lazım bence sen biraz daha araştırıp ona göre cevap ver.

15. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    İsmail abi, bende besledim çokda araştırdım. Hatta yavru almak için suyu 28c ye yükselttiğimde mavi prensesle demasonileri karıştırdım. Dişilerinin çizgileri daha açık renkte oldukları için su ısınınca hemen hemen mavi prensese benziyor. Akvaryum camiasını fazla bilmeyen birisine sıcak suda demasoni ile mavi prensesi kıyasla desek aynı balık diyeceğine eminim.

16. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Sağolun arkadaşlar ismail abi balıklara para vermedim.Eniştem getirdi o yüzden zaten böyle bir cins balık bulmak zor aslında bizim burlarda.Bi sorum olcaktı vatoz görevini gören akvaryum pisliklerini silen balık çeşiti varmı malawi cikletlerinin yanında duracak çöpçü olabilirmi?

17. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Mert onun demasoni olmadığından %1208312389127389 eminim :D Aynı balık bendede vardı verdim geri demasoni değil emin ol.. ;)

18. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Arkadaşlar bana mısır cikleti hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz.

19. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cayit kardeşim bu kadar hazırcı olmak iyi değil ufak araştırmalarla istediğin tüm bilgilere sahip olursun ,ne kadar çok araştırırsan kendini bu hobide geliştirmen o kadar iyi olur.Bu yazdıklarımdan dolayı üzülmeni istemem ben hala boş zamanlarda sürekli türler ile ilgili makaleler okuyup araştırmalar içindeyim ve bu bana artı olaraka geri dönüyor.Sende beslediğin türler ile ilgili bilgileri araştır sana yanlış gelen veya anlayamadığın yerlerde istediğin soruyu sor biz yardıma hazırız.

20. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Resimdeki balıklar kesinlikle Auratus ve Mısır cihledler.

Sayfayı Paylaş