1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

bu balıklar birbiriyle bakılabilir mi ve donanımlarım yeterli mi?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ft25 tarafından 18 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Bir sorum olacak.1 comet, 1 shubunkin,1 labio çöpçü, 1 leopar çöpçü, 1 bronz çöpçü ve 1 cüce vatozum var.Akvaryumum 55 litre içinde resun mini iç filtre ve ekol büyük iç filtre var ısıtıcım 25 derece ve dekor olarak bir arka fon ve bir tanede plastik bitki var. Dipte midye kırığı var sizce ortam rahat mı? Bu balıklar birlikte yaşar mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Şahsen sorun olacağını zannetmiyorum. Şimdiye kadar birbirleriyle anlaşamayan corydoras türleri görmedim.

3. figenc

figenc

Plastik bitki neden? Tercih meselesi mi yoksa bitki mi bulamıyorsunuz? Çöpçüler bitkileri sever en azından üstlerindeki algleri temizlerler.
    Ayrıca döngü için bitki gerekir.
    Labio bicolor (kırmızı kuyruklu köpek balığı) bölgecidir. Başka balığın üstünde görürsen de mukozosanı emiyor demektir.

4. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Labio çöpçüm maalesef öldü.Kaçtane daha balık alabilirim?LÜTFEN ACİLLL!

5. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Figen hanım burada canlı bitki çok az bulunuyor o yüzden plastik bitki aldım.Hem de canlı bitki bakımı benim gibi yeni başlayanlar için zor

6. figenc

figenc

labion için üzüldüm.dayanıklı bir balıktır aslında. Neyse diğer balıklarda sorun yoksa yenisine sağlık olsun.

Bitki bulamamanı anlarım. Dere kenarlarına uğra mutlaka bulursun. Akvaryumcularda en basitinden elodea vardır. Dört beş kök alsan hızla uzar, yarıdan kırar dikersin kısa sürede tankın bitki ile dolar. Bitkili tank yapmayacaksın madem gözün korkmasın bakamam diye. Akvaryumun ışığını gündüz de yakarsın, suda mineral de var yeterli olur ilk etapta.
    İlan sayfasına göz at yardımcı olur arkadaşlar kargo karşılığı ya da ücretli.

Kaç balık koyabileceğinle ilgili araştırma yapabilirsin forumda bak, balığın boyutu önemli çünkü.

Bu genç yaşta akvaryuma başladınsa çoğumuzu geçersin naz:

Başarılar em34:

7. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Teşekkürler.Bugün elodea buldum.Blıklarımın boyutları ise comet japon 8 cm, shubunkin japon 8 cm, cüce vatoz 3 cm, leopar çöpçü 2,5 cm (maalesef bronz çöpçümü de kaybettim).Birde birkaç sorum olacak.Bitkiyi kuma gömmem gerekir mi?gece lambayı yakmam gerekir mi?

8. figenc

figenc

Geçmiş olsun ama çöpçülerin ölümlerini sorgulamalısın önce.

Elodea kuma dikilir. İyi dik yoksa suda çıkabiliyorlar. Köklendikten sonra çıkmaz kumdan. Gece balıklar uyur, o nedenle kapatmalısın.

Sayfayı Paylaş