1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu balıklar hamilemi yoksa banamı öyle geliyor.

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde keremjan tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. keremjan

keremjan

İsim:
    kerem

2 balığı hamileler, doğursunlar diye ayırdım.. Ama boşunamı ayırdım bilemedim. karınları şiş ikisininde 2. nin fotoğrafını çekemedim ama resimdekiyle aynı şekilde.. 2 gündür küçük akvaryumdalar. Büyük akvaryumdayken son birkaç gündür çok korkak oldular.. nedenini anlayamadım.. Her hareketten ürküp bir oraya bir buraya kaçıyorlar.. bir yardım edin bana, ne yapmalıyım karar veremedim... Teşekkürler.

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Balığınız hamile... Sanırım akvaryumda bitki yok. Yavruları kurtarmak istiyorsanız ya bir doğum hane ( ki bunu asla tavsiye etmem , mecbur kalmadıkça son çözümdür ) yada tankınızı derhal bitkilendirin derim. Doğum yakın görünüyor...

3. HeRo_57

HeRo_57

Balığınız hamile gibi gözüküyor. En kısa sürede akvaryumunuzu bitkilendirirn yoksa büyük bi ihtimalle anne baba yavruları yiyecektir.

4. keremjan

keremjan

İsim:
    kerem

Cevaplar için sağolun arkadaşlar. Balıklar benim düşünceme görede hamile fakat birkaç aydır bir yavru alamadım balıklardan.. ne zaman baksam karınları şiş ama bir sonuç yoktu.. ya sürekli doğuruyolar ama yavrular kaçamadan yem oluyordu yada sadece şişmanlar...Benim balıkları ayırdığım akvaryuma özel olarak hiçbirşey koymadım. sadece bitki koydum. Zaten 20 litrelik bir akvaryum, gözükmüyor ama akvaryumun yüzeyini ana akvaryumdan aldığım bitkiler ile doldurdum.. 10 cm genişliğinde bitki var yüzeyde.. birnevi rafya vazifesi görüyor. Ama benim anlamadığım, balıklar neden bu kadar ürkek oldu.. bu normalmi?

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

İçgüdüsel olarak ürkeklik başlıyor abi. Bu bazen lepisteslerde de oluyor. Doğum için yer aradığında hareketlenecektir zaten. Sorun yok yani normal.

6. HeRo_57

HeRo_57

Siz başka bir akvaryuma taşıdığınız zaman alışık olduğu ortamın dışına çıkıyor doğaldır ürkekliği. Bende melek balıklarımı büyük akvaryuma aktardım ilk başta ürkeklerdi ama şimdi alıştılar tekrar eski hallerine döndüler.

7. keremjan

keremjan

İsim:
    kerem

Balıklarımdan birtanesi sonunda doğurdu arkadaşlar.. bu yazıyı 15 şubatta açmıştım, balığın o zaman karnı şişmişti.. bugün ayın 10 u olduğuna göre 25 gün geçmiş. Balığın karnı şiştikten sonra 25 gün geçmiş olması benim biraz garibime gitti doğrusu.. Yani karnının şişme süresinide bir 10-15 gün olarak düşünürsek toplamda 40 gün oluyor.. Bilmiyorum bu normalmi.. dön:gif

8. alperdem

alperdem

Normal hayırlı olsun

9. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA

keremjan balığın hamile görünüyo

Sayfayı Paylaş