1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu Bir Mucizemi yoksa Gerçekten Dişimi

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde Bademdereli51 tarafından 6 Ocak 2013 başlatılmıştır.

?

Cinsiyeti Nedir

1. Erekek

oy sayısı 1
    16,7%
  2. Dişi

oy sayısı 3
    50,0%
  3. Çift Cinsiyet

oy sayısı 2
    33,3%
  1. Bademdereli51

Bademdereli51

İsim:
    Serdal KARACA
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır erkek diye akvaryumun coşkunu olarak kabul ettiğim ve bunun yüzünden diğer erkekleri aforoz ettiğim sarı prensesimin dün ağzında yumurta olduğunu fark ettim. İnanamadım kontrol ettim evet yumurta var. Şimdi size resimlerini ekliyorum acaba bu balık dişimi yoksa nadirende olsa bir erkek yumurta tutabilirmi yorum sizin yardımınızı bekliyorum. İşiun entarasanı yanındaki diğer prensesler bunun nerde ise yarısı kadar ve Daha entarasanı ise bunun yanında küçük yumurta almış bir balığım var ve bu ikisini çiftleşirken bizzat gördüm şu an şoktayım.

SAM_0607.JPG SAM_0612.JPG Eki Görüntüle 2539 Eki Görüntüle 2540 Eki Görüntüle 2541 SAM_0630.JPG

Ekli Dosyalar:

2. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Birbirlerinin etrafinda donuyor ola bilirler ben cok sariprenses besledim fakat hic erkek baligin agzinda yumurta tuttugunu gormedim balik buyuk diye cinsiyeti erkek olacak haliyok anus vent kontrolu yapilmali eger yumurta var ise zaten kesin disi.

3. Bademdereli51

Bademdereli51

İsim:
    Serdal KARACA
    Enver bey biraz önce bir konu okudum bazı erkeklerin dişi yumurtalarını çalarak ağızında kuluçku süresince tuttuğunu okudum.

4. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    ben hiç rastlamadım böle bir duruma doğruluk payı var demmeki ama bak onlarda sölüyorlar çalma ola biliyormus fakat ağızda tutma yokmus yiyormus balık kendileride hayret ediyorlar ola bilir olmaz deil demekki.

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Malawi ve tanganyika türleriden nadirende olsa görülebilen hareketler.Bazen pasit erkekler baskın erkeğin darbelerinden korunmak için bu tür hareketlerde yaparlar ve yumurta olmayıp akvaryum içinde kum vb malzemeleride ağzında tutarlar.Bir diğeri ise bazen koloni içinde eğer erkek sağlıklı ve çok fazla çiftleşmeye yönelik hareketlerde bulunmadığında dişi balıklarda dominat olabiliyorlar.Yani baskın erkek gibi bölge edinip bu şekilde davranabilirler ve bu oluşumda dişilerden yavru olmak çok fazla kolay olmayabilir.Belki şuan resimde görünen balık dominant kavramına girmiş olabilir.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    eğer bu dişiyse, diğer dişilerle çiftleşirken gördüyseniz yumurtalarda döllenme olmamış demektir. benim eski tankımda hepsi dişi idi erkek yoktu, bazen dişiler yumurta döküp topluyor fakat sonra mantarlaştığı için yumurtaları tükürüyorlardı. takip etmek lazım.

Alparslan bunu beğendi.
  7. Bademdereli51

Bademdereli51

İsim:
    Serdal KARACA
    Yumurtaları 1 gün sonra yuttu. şimdi yine akvaryumun altını üstüne getiriyor. dişileri kovalıyor. habi beri kum kazıyor. benim isteğim aslında bu balık resimlerden anlaşıldığı kadar erkek mi dişi mi onu öğrenmek istiyordum. Eğer dişi ise erkek alacaktım akvaryuma ama cinsiyet konusunda bir fikir yok galiba

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Balığın yandan bir fotosunu çeker misin abi...

9. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Siz direk anus vent fotografi koyun suraya bakalim erkekmi disimi

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Evet tam garanti olur...

11. Bademdereli51

Bademdereli51

İsim:
    Serdal KARACA
    büyük resimlerin altındaki küçük resimleri tıklayınca yandan resimleri var. anüs ve vent resminidi ekleyim bari

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Evet varda tam güzel görülmüyor,anüs vent fotografi koyun daha garantili olur...

13. osm@n

osm@n

Yer:
    istanbul
    İsim:
    osman atar
    Nadirende olsa erkekler yumurta tutarlar. Bu deneyimi yaşayan birisi olarak net olarak cevaplıyabiliyorum.

14. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    Peki size akvaryumunuzda şu an kaç erkek var ve başka hangi türler var

15. balık07

balık07

Yer:
    sarıyer istanbul
    İsim:
    yunustorlak
    Abi birşey soracam sarı prenses beslemek zor birşeymi ? bende beslemek istiyorum da.

Abi senin balıkların dişi çünkü bende sarı prensesi araştırırken gördüm dişiler bazen kumları kazarmış

16. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Malawi türünde olsa tamam bende geçenlerde oldu ama sarı prensesin erkeğinin ağzında yumurta tutması imkansız hemen yer bence...

Sayfayı Paylaş