1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu Bitkilerin Cinsi Nedir?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde KaderiniSev tarafından 19 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Bizim burada bir su var doğal yolla çıkıyor ve suyun oluşturduğu yolun kıyısında gördüğünüz gibi bitkiler yetişmiş bunların kökü tamamen suyun yanındaki kuru çürümüş dal vb şeylere tutunarak büyümüş acaba bu bitkiler bilindik bir bitki mi? bu elverissiz yerde yasıyorsa akvaryumda daha güzel yaşamaz mı? elinde ne yazıyo die soracak olursanız ehliyet sınavi için kopya yazmıstım :D

s.jpg

f.jpg

c.jpg

Suyun yanındaki köüpkler halı yıkamıslar orda onun küpükleri

Ayrıca benim o çevrede gördüğüm bunlar yonca dediğim suda yetişmez dediğim bitkiler bakın neymiş :D Su kenarlarında suyun içinde veya kenarlarında bunlardan vardı ben bunları yonca sandım ve akvaryuma olacağı hiç aklıma gelmedi ama asıl adı bizim meşhur bilindik hatta yemeği olan bir ot: Ebegümeci :D

b.jpg

a.jpg

Akvaryumdaki hali : zemin kaplama bitkisi olarak kullanılıyor

hydrocotyle-tripartita-xl.jpg

hydrocotyle_verticillata.gif

Bitkinin latince ismi Hydrocotyle namı değer ebegümeci :D

Ekli Dosyalar:

• c.jpg
      c.jpg
      Dosya Boyutu:
      110,3 KB
      Görüntüleme:
      431
    YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tam isimlerini bilemiyorum ama güzel bitkiler oldukları kesin, bazılarının kökleri suyun içinde galiba, onlardan süper paludaryum bitkisi olur.

4. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Bitki Hydrocotyle verticillata, dayanıklı bir taban bitkisi fakat yüksek aydınlatma istiyor. Emers gelişim gösterebilir. Sondan 2. resim aynı değil, oradakiler sp.japan diye geçen farklı bir tür. Fakat ilk fotoğraflardaki yerel türlerden değiller.:)

5. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    DDDDDDDDDDDDDD.jpg SSSSSSSSS.jpg XXXXXXX.jpg

Ektim akvaryuma inşallah çürüme yapmaz o bahsettiğiniz bitki ebegümeci onu almadım daha dolu var oralarda ama şuan balıklarda beyaz benek var 3 haftadır kurtulamadım balık kaybı yok ama benek geçmiyor bir türlü full ışıklar kapalı sadece yemlerken acıyorum.

6. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Beyaz benek varsa bitkileri çıkarıp bir kovaya koyun, ısıyı yavaş yavaş 29-30 dereceye çıkarıp bir hava taşıyla oksijen takviyesi yapın. İleri seviyede değilse geçecektir. Yüksek ısıya bitkiler dayanamaz.
    Ben bu tip doğadan toplanan bitkilerin akvaryuma konulmasına pek sağlıklı bakmıyorum. Kendiminde zaman zaman yaptığım bir uygulama fakat tür ve alındığı zaman önemli. Kış aylarında toplanan bitkiler akvaryum ısısına adapte olamayıp kolayca çürürler. Zaten hastalık olan bir akvaryuma ekstra problem getirmeye gerek yok diye düşünüyorum.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    AAAAAA.jpg

Galiba bu bitki adapte olacak akvaryuma baksanıza dün dalları nasıl yatık duruyordu şimdi yukarı doğru salmış.

8. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
  9. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    SSSSS.jpg

Alparslan bunu beğendi.
  10. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Bitkiler kök salmaya basladı ama o büyük mısıra benzeyen bitki uyum sağlayamadı galiba onu çıkarıcam bu bitkilerinde 1 2 dalları hasar görmüş sararmış onları kesicem buda demek oluyorki bitki kaynağı buldum artık full bitki yaparım akvaryumu :D

Sayfayı Paylaş