1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu da Benden

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde vanlyy tarafından 12 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Ben henüz acemi bir akvaristim.Bu akvaryumu kurup hobiye başlayalı henüz bir ay oldu. Yorumlarınızı bekliyorum.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl
    Cevap: bu da benden

Merhaba Ahmet Bey,

Akvaryumunuzdaki renkli ve yapay maddeleri çıkartırsanız balıklarınızın sağlığı için iyi olur. Alabilirseniz bir dış filtre gerçekten daha iyi olucaktır.

3. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez

Yapay hiçbirşey yok ki.

4. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Ahmet bey hoşgeldiniz.Evet canlı bitkileriniz ve balıklarınız gayet sağlıklı görünüyor.Akvaryumunuza zemine sadece siyah hagen kumu koysanız ve yanına mango kökü de koysanız daha doğal duracağı düşüncesindeyim.

5. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez

Hoşbulduk teşekkürler. Acemi olduğumu belirtmiştim ama hagen kumunu bulamadım o yüzden mercan kırığı ve normal kum kullandım ama en alta lav kırığı kullandım yeterli değil ama idare eder.

6. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Yapay derken örneğin renkli taşları çıkartmanız. Kumunuz sanırım mavi renkli ve pembe renkte taşlarda mevcut. Bunları çıkartırsanız iyi olur. Kum olarak hagen iyi bir seçimdir.

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Ahmet arka cama mavi folyo kaplarsan süper olur bu arada.

8. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Ahmet aramıza tekrar hoş geldin.Bende ilk akvaryumumun fotoların paylaştığımda bana aynı şeyler söylenmişti,Ve söylenilenlerin tamamını harfiyen yaptım sayılır(renkli taşları toplamak zor geldi). Ve gerçekten daha doğal ve seyir zevki yüksek bir akvaryum oluverdi bir anda.Gördüğüm kadarıyla canlı doğuran türleri besliyorsun mercanları çıkarmanı tavsiye ederim.Birde balık eklemeyi düşünürsen sakın para verip alma, ben sana hediye ederim.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Bu da Benden

Hoşgeldin Ahmet,

Akvaryum yeni düzen görmüş sanırım, ilerde daha iyi olacaktır. Kumdaki renkli taşlarını çıkarmanı ben de öneririm. Bunun yanında arka fon olursa daha görsel olacaktır.

10. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez

Aydınlatıcı bilgileriniz için teşekürler. Sadece pembe taşlar var onları ayıklarım o sorun değil. Arka fon da var onu da taktım balık eklemeyi düşünüyorum ama burdaki akvaryumcular çok fazla para istiyo. En basitinden bir lepistes için 3.5 tl istiyo içinde bulunan balıkları da arkadaşın biri sağolsun vermişti. Aslında balık verebilirseniz hiç yok demem :cekingen: (istemem yan cebime koy misali) Ayrıca mercanları çıkarırsam onların yerini dolduracak bişe yok.

Tekrar hoşbulduk teşeşkürler, bu yaklaşık bir hafta önce düzenlendi kendimce yaptım anca bu kadar oldu.Son bir soru. Bu Sarı balığın cinsi ne ve ve zaman doğum yapar ?

[​IMG] [​IMG]

11. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez

12. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Ahmet dediğim gibi balığa para verme,benim akvaryumdan popülasyonu düşürmek balık çıkarmam lazım.Portalda hediye etmeyi düşünüyordum ama malum canlı olarak ulaşmaları çok zor.sende artık aramızda olduğuna göre sana veririm.Bu arada balığın balon molly ama erkek mi dişi mi bu fotodan anlamak imkansız.

13. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez

Tamam Metin abi teşekkür ederim. İletişime geçeriz artık.Bu arada hangi tür balık var kı sende ? Balon moly ama patlamak üzere bu balık hani suyun kaldırma kuvveti olmasa yüzgeçleri ile su yüzeyine çıkması imkansız gibi çünkü öyle bir görüntü var ortada. Akvaryumcu bana hamile olduğunu söyledi.

14. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez

[video=dailymotion;xiozf9]http://www.dailymotion.com/video/xiozf9_13052011024_animals[/video]
    Bu da amatörce çekilen bir video...

15. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Ahmet rica ederim.Bende canlı doğuran türlerden kılıçkuyruk ve plati var.Ben yavru alıp eşe dosta armağan ediyorum.Balon mollyler yapı olarak şişman balıklardırlar.Tabi hamile olduğunu kestirmek biraz oluyor.Bana özelden tel.ve adresini yazarsan iletişime geçeriz.

16. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez

Merhaba arkadaşlar. Akvaryumu yeniden söylediğiniz gibi düzenledim. Hagen kum buldum, onunla beraber biraz da lav kırığı vardı onu taban malzemesi olarak kullandım. Sağolsun metin abimin bana verdiği balıkları da akvaruma ekledim. Kendi imkanlarımca bir video çektim onu sizinle paylaşmak istedim. O çok değerli yorumlaınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
    [video=dailymotion;xir5oy]http://www.dailymotion.com/video/xir5oy_17052011028[/video]

Sayfayı Paylaş