1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu Da Benim Resifim

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde GETzREADY tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. GETzREADY

GETzREADY

Bu da benden olsun umarım beğenirsiniz.

Yorumlarınızı bekliyorum. :)

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Bu Da Benim Resifim

Maşallah maşallah. naz: Oturmuş eski akvaryum görüntüsü var.

Ellerinize sağlık. Daha çok fotoğraf bekliyoruz. İki fotoğrafta aynı gibi.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu Da Benim Resifim

Teşekkürler fotoğraflar için. Dekor olarak çok güzel görünüyor gerçekten. Emrah çok haklı oturmuş bir akvaryum. Fraglarda yerini almış maşallah. naz: Kutlarım sizi daha fazla fotoğraf yayınlarsanız seviniriz ekipman bilgileriyle birlikte.

4. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Bu Da Benim Resifim

Uğur kardeş ellerine emeğine sağlık. Reefcentralda ki akvaryumlara özenirdim vaybe adamlar ne güzel yapıyor diye. Senin akvaryumu görünce sevindim. Daha renkli bir hal alır inşallah.

5. GETzREADY

GETzREADY

Bu Da Benim Resifim

Evet 2 yaşında bir akvaryum 300 litre hacminde aydınlatma pek iyi olmadığı için malesef renkler pek iyi görünmüyor.Aydınlatmada 22 adet 18w t8 kullanılıyor yarın ise 9 adet 39 watt t5 ler geliyor yeni armatür çalışır duruma geldiğinde yeni fotoğrafları sizlerle paylaşacağım.Ekipman olarak boyu marka ps görev yapıyor başkada sumpa birşey yok.CoralPro tuz ile su değişimleri 60 litre olarak ayda 1 yada 2 kere yapılıyor.

6. görkemtemel

görkemtemel

Uğur hoş geldin :) Zet de karşılaşıp konuşmuştuk xenia temizlerken :) Akvaryumunun videosunu o gün izlemiştim , fotoğrafla dahada netleşti.Harika görünüyor. em34:

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu Da Benim Resifim

22 adet florasan sayı olarak fazla hakikaten değişim kararı yerinde olmuş. Aydınlatmanın değişmesiyle hep genel görüntü daha güzel olur hem de canlıların renkleri daha güzel olur. Ps model olarak orta sayılır ama canlı yüküne ve buna bağlı olarak atık yüküne göre yetiyor sanırım. Fotoğrafları bekleriz inşallah.

8. GETzREADY

GETzREADY

Bu Da Benim Resifim

Hoşbulduk Görkem :)Ps orta kalite ama kullandığım macro motor ve iyi konumlandırma sebebiyle oldukça efektif çalışıyor.İçinde canlı olarak yellow tang,coral beauty,Striated Ctenochaetus striatus,tomato clown,powder brown tang,spotted green mandarin.four stripe damsel,one spot damsel,3 watchman goby green,pinkspotted goby,2 cleaner shrimp,checkboard wrasse.Mercan olarakta pavlona cactus,acropora,seriatopora caliendrum,plate coral,montipora digitata green ve orange,montipora confusa,gsp,leather,finger coral,zoalar,pocillipora,yuma green mushroom,glove polyps,xenia.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu Da Benim Resifim

Baya canlı varmış fotoğraflarda görülmüyorlar. Maşallah başarılarınızın devamını dilerim.

10. GETzREADY

GETzREADY

Bu Da Benim Resifim

Telefonla çekildiği için ve ürküp kayaların arkasına kaçtıkları için sadece 3 balık çıktı :)

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bu Da Benim Resifim

22 florasanı nasıl sığdırdınız yahu aha:gif Hakkaten benimde diğer arkadaşlar gibi gördüğüm en güzel tuzlu su tanklarından biri kesinlikle.. Elinize emeğinize sağlık.. Daha fazla resime hayır demeyiz emin olun.. kıvır:gif

12. GETzREADY

GETzREADY

Bu Da Benim Resifim

Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için hepinize.22 floresanı üstü tamamen örtecek şekilde reflektörlere koyduk fakat asırı ısınmadan dolayı 4 adet fanla soğutuluyor 1.5 sene önce fanların durması sebebiyle sıcaklık 43 dereceye çıkmış ve tüm sistem çökmüştü.Yurtdışında olmam nedeniyle akvaryuma bakan arkadasın müdahalesiyle balıklardan yellow tang,wrasse ve tomato kurtulabilmişti.

13. görkemtemel

görkemtemel

Uğur t5 siparişi vermen çok iyi olmuş ozaman umarım istediğin sonucu alırsın ve bu güzel akvaryumu dahada güzelleştirirsin :)

14. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Bu Da Benim Resifim

Çok kıskandım çok :F

Dekor vs çok hoş. Tebrikler.

15. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bu Da Benim Resifim

Hey Maaşallah yok yok. naz: Hocam mükemmel bir akvayumunuz var. Tüm canlılarınızı sağlıkla beslemenizi temenni ederim.

Sumpta birşey yok demişsiniz? Sumpta kule yada bölmeler yokmu? Temizliği nasıl yapıyorsunuz ? Dış filitremi var yoksa ? saat:gif

16. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Bu Da Benim Resifim

Derinlik süper :heyo:

17. mehmettekin16

mehmettekin16

İsim:
    mehmet tekin
    Bu Da Benim Resifim

Gerçekten çok güzel, ekipmanlarınız hakında tam bir bilgi verirseniz birde sump'ın resmini eklerseniz çok iyi olur. Kulandınız katkılar nelerdir bu arada ?

18. GETzREADY

GETzREADY

Bu Da Benim Resifim

Sumpum akvaryumun yanında 3 bölmeden oluşuyor kule vs herhangi bi ayrı sistem yok sadece ps çalışıyor.Katkı olarak redsea magnesium,seachem reef builder,reef buffer,seachem ca,iodion,seachem reeftrace,reef complete kullanıyorum.

19. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    Bu Da Benim Resifim

Güzel görünüyor akvaryumunuz tebrilker.Kayalar kırmızı kırmızı ne güzel. Maşallah saygılar:gif Saydıklarınız yani katkı dedikleriniz element oluyor sanırım.Buffer ph yükselti de diğerleri element değil mi ? saygılar:gif

20. GETzREADY

GETzREADY

Bu Da Benim Resifim

Reef complete aminoasitlerdir,ca biliyosunuz,eser elementler ve tamponlayıcı malzemeler saydıklarım.

Sayfayı Paylaş