1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu derece kac defa kullanılır

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ekotim tarafından 18 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk

Arkadaşlar ben bundan almıştım ve yan cama yapıstırdım fakat doğru sonuç vemedigini ögrendim. Çıkarttım ön cama yapıstırdım. Sizce manyetikliği bozulmus mudur bana öyle geldi de?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yan camda neden vermesin anlamadım sonucu. Boşuna zarar vermişsiniz bence. Çıkartırken verdiğiniz zararı bilemeyiz. Doğru ölçmeyebilir.

3. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Bence bunlardan kullanacağına, akvaryum içinde kullanılan termometrelerden alabilirsin :) Daha sağlıklı sonuç vereceğine eminim ve fiyat olarakta pek fark yok aralarında burda:gif

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Ben de bu yapışkan derecelerden kullanıyorum ve hiç yanlış sonuç verdiğini görmedim. Isıtıcıda sabitlediğim ısıyla derecede görünen sabit ısı aynı. Arada bir bir iki derece oynuyor o ayrı mesele.

Ekrem abi seninki büyük ihtimalle bozuk.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Dış dereceler zaman zaman 1-2 derece yanlıma payıyla çalışırlar. Ortamdaki sıcaklıktan etkilenip,net ölçüm yapamazlar. Bu dış dereceleri akvaryumun en alt kısmına hizada yapıştırmak randımanını biraz daha arttırır. ;)Ancak net ölçümü genede yapamazlar.

Bu sebepten dolayı,dış değil,tüp iç dereceleri kullanmanızı tavsiye ederim.

6. figenc

figenc

Bu derece camın dışına mı yapıştırılıyordu? :D Şu an kendime gülüyorum. İçerde nasıl durabilir, diye az kafa yormadık oğlumla. Üçüncü gün de suda bozuldu . Bilgi için teşekkürler saygılar:gif

7. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Akvaryum içine yapışmıyo abi:D Bende bundan kullanıyorum ve ısının şaştını görmedim arada bir derece filan oynuyor düzeliyo sonra. Yapıştırıp çıkarmakla hata yapmışınız en ufak bir kırılmada bozuluyo bunlar .

Sayfayı Paylaş