1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu iki balık hasta mı?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde aabdulsamet tarafından 19 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. aabdulsamet

aabdulsamet

İsim:
    abdul samet
    [video=youtube;zWPQ7rRZbHE]http://www.youtube.com/watch?v=zWPQ7rRZbHE&feature=youtu.be[/video]

Arkadaşlar bu videodan iki sorum olacak. Video çekmek zorunda kaldım çünkü bilhassa başlangıçtaki siyah balığı fotoğraf çekmek imkansız çünkü saklanıyor..Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

1- başlangıçtaki siyah balık hamile mi? Hasta mı? bu balığı hamile diye aldım. Hareketler ağırlaştı. Sürekli saklanmaya başlamıştı, 3 gün kadar ayrı tanka aldım suyun ısısını yükselttim 30 dereceye kadar ama doğurmayınca eski yerine koydum. .Hamile ise neden doğurmuyor?

2- videonun sonundaki lepistes balığımın rengi bu kadar koyu değildi sırt kısmından itibaren vücudu kararmaya başladı. Nedenini bilen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. eğer hastaysa ne yapmam gerekir. Şimdiden teşekkür ederim. .

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: Bu iki balık hasta mı?

Balıkların skıntılı görünmüyor.

Black moly de hamile olup olmadığını anlamak diğer balıklara göre zordur, balığın hal ve hareketlerinden dolayı da anlayabilirsin. Hızlı hareket etmeyebilir, kumun üstünde durabilir.

Başka akvaryuma aldığında, balığı daha beter strese sokmuş olursun. Isı ilede oynamayın, diğer balıkları sıkıntıya sokarsınız. İdeal ısıları 26-28 derece olmalıdır.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sayfayı Paylaş