1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu iki Filtre Arasında Kaldım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde HasanCan tarafından 28 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    İki filtre arasında kaldım.
    1-) Atman HF-800 şelale filtre modifiyeli tabi ki içine ek malzeme konulmuş olacak 75 tl.
    2-)Lifetech 835 Dış filtre 90 tl full dolu tabi içine kendi profesyonel filtre malzemeleri ekleyeceğim. Hangisi daha sorunsuz bir kullanım verir, dış filtreden korkuyorum açıkçası yok sızdırma yok içinde hava kalması temizliğinin filan zorluğu pek de anlamıyorum dış filtre olayından. Zaten yeniyim uğraşmak istemiyorum bugün bizim forum konularının birinde okudum Eray abimiz 302 litre Malavi akvaryumuna kullanıyormuş bu atman şelale filtreyi benimki ise 150 lt sarı prenses akvaryumu. Bitki yok balık yükü az.. Çok balık olmayacak. Bir iç filtreyle destekleyeceğim zaten, filtrasyon konusunda şelale filtre sorun çıkarmaz diyorsanız hemen alacağım.Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler...

Snowblind bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İkisi de olur ama anlattığına göre şelale filtre sana daha uygun, temizliği kolay ve filtre gücü artabilir duruma göre. Severim şelale filtreleri.

3. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    Biyolojik filtrasyona yeterli ise tabi ki şelaleyi kullanırım daha basit :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumda kum, kaya yok mu, şelale filtrede ne biyolojisi?

5. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    Olmaz mı hiç :) tamam o zaman.

6. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    Peki bu atman şelale filtrede acaba elektrik kesilip tekrar gelince çalışmama sorunu var mı ki?

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Şelale filtrelerinde fena marka değildir çalışır...

8. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Kardeşim hiç çekinmeden alıp kullan.Ben de ilk etap tereddüt de kalmıştım.Ancak sonra Temel Ağabeyin (YIKIKTEMO) tavsiyesiyle Atman HF-400 alıp modifiye etmiştim.Senin 150 lik tankına HF-400 de yeter,Hf 600 de yeter.Gayet kullanışlı ve rahat edeceğin bir üründür kendileri :) Ancak dah güçlü olsun diyorsan HF-800 alırsın.

İlk fişe takmadan evvel su emiş borusunun bulunduğu kutucuğa,daha doğrusu tüm filtrenin içine su doldur ki hava yapmasın.Aksi halde hava yapıp suyu çekemezse motorunu yakabilirsin.Filtre temizliği ardından da bu geçerlidir.Elektrik kesintilerinde ise her ihtimale karşı fişi çek ve elektrik tekrar geldiğinde bu işlemi aynen tekrarla.Evde olmadığın bir zamanda elektrik kesilirse de korkma.Zira bir kez çalıştığında artık kolay kolay hava alma olayı olmaz.

HF-800 ün su emiş borusu tankına göre uzun gelecektir.Ama borusu ayrılabilir parçalardan oluştuğundan dolayı bu konuda da sıkıntı yaşamazsın.

9. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    hF-600 e karar verdim zaten :) daha uygun fiyatı benim tankada yeterli görünüyo debisi modifiyesinde yaptık mı bayram eder sarı prenseslerim :)

Snowblind bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş