1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu kaçıncı dönüş!

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde ORGO tarafından 9 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Merhaba Sevgili Akvaryum Portalı üyeleri;

Sözlerime başlarken,hepinizi çok çok özlediğimi belirtmek isterim.Pek uzun zaman olmadı ama aranızda değildim.Akvaryumum yerli yerinde,fakat biraz ilgisizlikten balıklarımdan bazılarını kaybetmiş bulunmaktayim.İlgilsizliğimin nedenine gelirken;online bir oyuna bulaşmıştım,ismini vermek istemiyorum,uzun zamandır oynuyordum.Bu kadar bağımlı değildim,son zamanlarda iyice sosyal hayatla ilişkimi kesmiştim.Ne akvaryumuma ne de başka birşeye kafamı veremiyordum.

Sadece ''oyun''.Günlerden bir gün akvaryumumua baktığımda balıklarımdan bir kaçının öldüğünü gördüm,buna çok üzüldüm.Bunun yanı sıra okuldaki derslerimde çok etkilenmiştir.Geceleri rüyamda bile oyunu görüyordum.Evet evet inanmayacaksınız ama öyle.Dün akşam sularında bir karar verdim,ya oyun,ya sosyal hayat!Bir sonuca varacaktım ve oyunu bırakmaya ansızın karar verdim.Hemen bilgisayarımı açıp ne var ne yoksa oyuna dair silip attım.Buradan genç arkadaşlarıma ve bu oyunları oynanyanlara sesleniyorum.Bence bu oyunlara başlamışken yolun yarısından dönün.Ben yaptım sonucunu kötü şekillerde ve paramı harcayarak bitirdim.Lütfen böyle oyunlara bağımlı kalmayalım.......Şimdi ise oyunsuz bir sayfa açtım kendime.Hem derslerim hem de akvaryumumla birlikte hayatımı sonsuza denk sürdürmeye karar verdim.Elimde bulunan balıkları çıkartıp yerlerine melek beslemeye karar vermiş bulunmaktayım.Beni tanıyanlar çok tür değiştirmemle bilirler beni.Artık öyle değil.Tek türde kalıp onun üzerinde uzmanlaşmaya karar verdim.İlerleyen günlerde yeni resimler,yeni heyecanlar ve yeni akvarymumumla karşınıza çıkmaya kararlıyım.Yazımı okuduğunuz için hepinize tek tek tek teşekkür ederim.Bol sulu günler..:temel:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu sorun genel bir sorun. Aslında ailenin de bunda suçu var dersem darılmasınlar. Oğlum aynen tarif ettiğin moda girmeye meyilliydi oyun yüzünden. Üstüne bir de 100 lira gibi bir rakamı oyundaki karaktere saç, ot, mont gibi saçma şeylere vermeye kalkınca mudahale etmek zorunda kaldık. Elbette o noktaya gelmemeliydi ama derslerinde oldukça başarılı olması ve biz dengeli oynuyor diye düşününce işin rengi değişmeye başladı.

Daha fazla aile ilgisi, sosyal hayata katılıma zorlamak yanında birlikte teşfik etmek, zoraki de olsa spor faliyetine yollamak çözüm yolları gibi duruyor.

SantiMunez bunu beğendi.
  3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Orhan kararın hayırlı olsun .

Bazı net oyunları gerçektende insanı sürüklüyor bunu biliyorum. Bir ara ortanca oğlumda fena dadanmıştı bu oyunlara.Nekadar yasaklasakta,nekadar kısıtlasakta evde pc ve net olmasına rağmen annesinin cüzdanından para çalıp net cafeye kaçtığını çok gördük.Bu oyunlar resmen bağımlılık yapıyor.Bizler birer anne baba olarak çocuklarımızdan çok daha dikkatli olmalıyız.

4. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Valla oyuna kıyafete 100 lira fallan diyorsun Temel abi. Bizim arkadaşın internet cafesi var öyle bir para dönüyorki bu işte : ) bir kılıça 2000 lira istediklerini Erzurum'dan fallan adamların gelip aldığını biliyorum yanı :).

Ayrıca oyunlar engellenmemeli, devam etmeli oynanmalı. Ben dünyadaki bir çok online oyunu oynadım ayrı bağımlı olmadım ama bende böyle alıştım bu işlere. Oyun oynarken bir yandandan başka pc toplayıp internetteki işlerimi yapıyordum :). Ayrıca bunun dışında oyunların bir çok eğitici yanı olduğunu söyleyen bir çok makale okudum. :p

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bende online oyun oynuyordum, oynuyorum. Bir zamanlar oyuna çok fazla takıldığımı farkettim. Bende bir karar ile oyunu bilgisayarımdan sildim. Şuanda yeni gelen kasamada bu oyunu yükledim. Fakat kendime engel oluyorum artık. Günde 1 saat bile oynamıyorum çook şükür. Gerçekten bu oyunlar bağımlılık yapıyor. Hatta haberlerede çıkmıştı 13-14 yaşındaki bir çocuğun oyuna çok geç girdiği için bilgisayarı resmen parçalamıştı.

6. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Orhan umarım yeni bir başlangıç yaparsın. Genelde bir çok tanıdığım ve ben dahil bu yollardan geçtik. Evet bağımlılık yapıyor. Baskın kişiliği ve kuvvetli iradesi olan bir insan bu tip oyunlardan uzaklaşabiliyor.

@Özgür; "...oyunlar engellenmemeli, devam etmeli..." şeklindeki yaklaşımın bir bakıma doğru bir bakıma yanlış. Doğru çünkü Temel abinin söylediği gibi aile sevgisi, ilgisi ve huzuru olmayan çocukların emniyet sigortası görevi görüyor bu oyunlar. Belki bu çocuklar oyunları oynamasa daha kötü alışkanlıkların içinde bulacaklar kendilerini. Yanlış olan kısmı ise oyunlar için harcanan paradan çok harcanan zaman çok daha önemli. Bilgisayar başında saatler bir hiç uğruna geçiyor.

Bende oynadım bu oyunları, kafamı kullandım herkes para harcarken ben çok güzel paralar kazandım. Knight Online ve Karahan isimli 2 oyuna macro yazdım ve geliştirdiğim karakterlerin birini 600 TL'ye birini 1250 TL'ye satmıştım ;) Ama giden zamanı düşününce aldığım para bununla bir tutulamazdı.

Son 1 senedir "sucul yaşam" için kendimi "paralıyorum". Makale okuyup forumları geziyorum. Öğrenmek için çırpınıyorum. Akvaryumda benim bilgisayardan uzaklaşmak için emniyet sigortam. Bu hobinin içinde olmasaydım muhtemelen hala saçlarım dökülüyor, sigara içiyor ve sinir hastası olma yolunda ilerliyor olacaktım.

Şimdi ise keyfim yerinde çok para harcıyorum belki bu hobiye ama öğrendiğim yeni şeyler, yaptığım yeni müdahaleler beni çok mutlu ediyor :)

7. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Madem herkez bu oyunları oynamış ve bırakmış.İradeli biri olarak bende bırakıyorum arkadaş.Metin2 illeti sardımı bırakmıyor ama bıraktık çok şükür,duyanlar bilir bu oyunu.

8. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Bende bir çok oyun oynadım ondan çıktım ona girdim.Hatta bazen canım sıkıldığı için onlıne oyun arar bile oldum ve bütün oyunlardada bağımlı oldum ama sonra kılıçlı,silahlı,uzay gemili oyunlarda çok bağımlı olduğumu farkettim ve bu oyunları oynarken insanlara çok da güvendiğimi farkettim.Oyunu oynuyordum güçleniyordum para harcıyordum ve bazılarına güvenerek kaptırıyordum, böyle olayları çok yaşadım ve bu kadar para,zaman ve dost kaybettiğimi anladığım zaman oyunların hepsini bırakmaya başladım ama şimdi de başka bir şey bağımlılık yaptı bende, bu siteye çok bağımlı oldum ya. :D

9. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Ben pekmem sevmem oyunları.Arada baktığım olur ancak çok ilgilendiğim söylenemez.Metin 2'ye gelince namını çok duydum.Uyuşturucu gibi arkadaş çevremde bulaşan bırakamıyor bu oyunu :)

Sayfayı Paylaş