1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu kadar fiyat farkı normal mi?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde inifnity tarafından 23 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Merhaba arkadaşlar,
    Bir kaç gündür tuz almak için araştırma yapıyorum. Aslında marka belli red sea coral pro yada reef cyrstals almayı düşünüyorum. Ama red sea c p bir yerde 220 tl diğerinde 145 tl, reef crystal bir yerde 154 tl diğerinde 218 tl. Peki fiyat farkının sebebi serbest piyasa şartları olabilir mi sizce? Tamam biri yüz adet biri on adet satıyordur ayda deyip, o yüzden ucuzdur falan diye inanıp ucuz olanı almalı mıyım yoksa şu anda olduğu gibi o kadar da olmaz sıkıntılı üründür (son kullanma tarihi gelmiş, yada çakma olabilir) diye düşünmeli miyim sizce? Ayrıca internetten almak zorunda olduğum için daha da kıllanıyorum sonradan uğraşmamak için...

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Cevap: Bu kadar fiyat farkı normal mi?

Olabilir, denemen kullanmadan yorum yapmak çok zor. Geçen sene internetten 140 liraya aldığım bir ürün 200 küsura başka yerde satılıyordu. Ve aldığım ürün ne sahte nede kullanılmıştı. Burda belirtmek istemiyorsan özel mesajla firmaları söylersen bir yorum yapabilirim.

3. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Yaz buradan kimlerse ismail, bilsin herkes, saklı birşey yok, internet sitelerinde fiyatlar var zaten. Güvenilir site ise alınabilir.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

4. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Ben coral pro alırkende çok farklı fiyatlar görmüştüm. En uygun teleskop akv. du ordan aldım. Bi sıkıntı olmadı.

5. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi

Red sea coral pro 22 kg kova fiyatıdır.

petmarket.com.tr 140 TL
    teleskop akv 144 TL
    aquapetcenter 195 TL
    petburada 199 TL
    otuz.com 202 TL
    hepsiburada 229 TL
    okyanusmarket 237 TL

6. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Burdada 130 Tl :)

Kimiside 250 tl'ye satıyor Bursa'da satmaya uğraşır işte sahte mahte olmaz tuzda kilitli kapak ambalaj açılmamışsa sıkıntı yok...

7. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi

İnternetten alıyorum genelde Bolu da oturduğum için mevzu o zaten, alırken seçemiyorum, gelir kargo paket açılmış falan yada çakma uğraşmayalım sonra..

Bu arada Teleskop mantıklı heralde, sıkıntı duymadım orayla ilgili çünkü...

8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Kapak açılıp başka bir tuz ile değiştirilebilir. Yapanları da gördük, bizzat yaşadık. Ama köklü, düzgün esnaflarda sorun olacağını sanmıyorum.
    Faydası olur, bir gözat istersen.
    http://www.reefedu.com/?s=teleskop

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

9. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Ben PS'mi 160 liraya internet üzerinden aldım gayet güzel, açılmamış pakette cihazı teslim aldım. Bir süre sonra başka bir internet sitesinde aynı cihazı 200 küsur liraya gördüm. İçime bir kurt düştü çünkü bazen PS gövdelerinin farklı çırpıcı seçenekleri ile satıldığını duymuştum. Aldığım markanın Eheim çırpıcılı modellerinin olduğunu duymuştum. firmanın o zamanlar sıklıkla girdiğim bir forumdaki kendi sayfasına mesaj attım ve sattıkları PS'nin hangi çırpıcı ile satıldığını sordum, benimki ile aynı atman çırpıcı kullanıyordu. Bende bunun üstüne arkadaşa aynı ürünün 160 liradan piyasada satıldığını söyledim olabilir diye cevap yazdı. hemen akabinde özel mesaj atıp benden hangi sitede bu fiyatı gördüğümü sordu, ve mesajın devamında büyük ihtimalle stoklarında olmayan bir ürünü sattıklarını söyledi. Ben ise ona ürünü siparişimin ertesi günü teslim aldığımı söyledim.

Burdan çıkarılacak sonuç: 2 nolu esnaf samimi olarak ürünün bu fiyatla bir satılabileceğini sanıyor, bu konuda bir pazar araştırması yapmamış, veya başka bir kaynaktan farklı bir fiyatla ürünü temin etmiş daha doğrusu onuda kazıklamışlar,

Yada 2 nolu esnaf arkadaş gerçekten kötü niyetli, kazıkçı. Hatası yakalandığında rakibine hemen ok atıyor.

10. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Çok doğru bir tespit sizinde yaptığınız gibi buradada görev biz tüketicilere düşüyor...

11. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Hep aynı konular.Günlerdir bu konular tartışılıyor.Herkese dert olmuş bu yaşananlar.Bakın bir süredir Eheim 3551 pilli dip süpürgesi arıyorum.190 lira altında fiyat yok ülkemizde.Aynı ürün Wasserpflege für Aquarien günstig bei zooplus: Eheim Schlammabsauger sitesinde 37.90 €.Tamam herkes kazansın.Nakliyat,gümrük,ötv,kdv,ekmek parası felan anladık.Ama %150 de fark ile de satılmamalı.Arkadaşlar inanın hiç bir sıkıntı olmaz.Ürünlerinizi avrupadan getirttin.Ben yıllardır bir çok ihtiyaç duyduğum ürünü yurtdışından getirttiyorum.Kafadan 15-20 bin lira arası kar ettim bu yol ile.Göz göre göre vermeyin bu abartı rakamları.120-130 liraya satılsa hadi neyse.Ama 190-210 lira arası satış rakamlarına asla saygı duymam mümkün değil.

Yine eheim 3582 otomatik yem kutusu Eheim 3582 Otomatik Yemleme Makinesi - Petkutusu.com burada 211 lirayken yurtdışında satış fiyatı Aquarium und Aquaristik günstig bei zooplus: Eheim Futterautomat TWIN 39 €.Böyle yüzlerce örnek verebilirim.Ülkemizde tankından suyuna kadar kurulumu 4000 lira ya mal olan bir tuzlusu tankını yurtdışından alacağınız malzemeler ile rahat rahat 2000 liraya kurabilirsiniz.Kim haklı kim haksız önemli değil.Cebimizden çıkan bu rakamlardır.Alım gücü sınırlı olan bir millet olarak her kuruşumuzun hesabını yapmalı ve bu konuları bilmeyenlere de aktarıp anlatmalıyız.

12. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi

Dün saat 17:00 de internetten siparişimi verdim Teleskop akvaryuma, Red Sea Coral Pro 22kg kova, bugün Bolu dan teslim aldım. Üründe sıkıntı yok neyse ki.
    Tecrübe paylaşımı yapan arkadaşlara teşekkür ederim...

Sayfayı Paylaş