1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu Karidesin Cinsi ne Acaba

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde baydiee tarafından 19 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. baydiee

baydiee

İsim:
    ziya aydın
    Kiraz karideslerimin içinde birden bire bunu gördum. Benim karideslerden mi üredi acaba ne cins oldugunu bilen var mi acaba ?

[​IMG] [​IMG]

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  3. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Cevap: bu karidesin cinsi ne acaba ?

Akvaryumunuza başka karides girmediğinden eminseniz rengini büyük oranda kaybetmiş erkek bir kiraz karides fotoğraftaki.

4. baydiee

baydiee

İsim:
    ziya aydın
    Cevap: bu karidesin cinsi ne acaba ?

Acaba bir arkadaşın karides akvaryumundan bir tutam bitki almIştım ordan mı geldi ? Ordan da gelse gene de merak ettim acaba yeni bir karides mi türettik ? :F

5. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel
    Cevap: Bu Karidesin Cinsi ne Acaba

Benim şu anda kiraz karides tankımda ik tane karides renk değiştirdi...Biri siyah çizgili oldu büyük ihtimalle erkek olan.Diğeri dii olanda beyaz renk oldu.Ben stresten yada suyun dengesinin bozulmasından şüpheleniyorum.

6. baydiee

baydiee

İsim:
    ziya aydın

yahu bu balıklar ve karidesler kendileri kadar sahiblerinide strese sokuyorlar :)

bakalım zamanla ne oldugunu alıyacağım şuanda yeni yetişkin boyunda belki geçiş donemi yaşıyordur

7. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Peki bu renk değişimini nasıl önleyebiliriz? Yada renk değişimlerinin belirtileri nelerdir ??

8. baydiee

baydiee

İsim:
    ziya aydın

Valla o kısmını ben de bilmiyorum.

Sayfayı Paylaş