1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu Kayalar Akvaryumda Başka Kaya

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde lades tarafından 19 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Geçen haftasonu abimden arabasını aldım daha önce bisiklet turlarında keşfettiğim bölgeye gidip arabanın bagajını kaya doldurdum arkadaşlar, ama öyle böyle değil. Resmen kaya yani.. :) Bir tanesini zor kaldırdım o kadar büyük. Ama harika kayalar fotoğraflarını yakında akvaryuma koyduğumda görecek ve de kafayı yiyeceksiniz bence.. :)
    Akvaryuma epey kaya koymayı düşünüyorum. Fakat bu Mersin"de balık çeşidi pek yok, şu an elimde 4 adet yunus, birkaç sarı prenses, 2beyaz prenses var, başka ne koysam acaba? diye düşünüyor deli gönül..

m_korkmaz_23 ve TencoMelih bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  3. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Cevap: Bu Kayalar Akvaryumda Başka Kaya

Akvaryum tamam sayılır arkadaşlar. Fotoğrafları da çektim fakat yükleme sıkıntım var. Güzel oldu gerçekten. Kapak,soğutucu falan da ayarlamam lazım. Bir de Temel hocam şöyle bir sorunum var kayalar ve tüm akvaryum kahverengi olmadan önce önlem almam lazım, ultraviole lamba bu sorunu çözüyormuş öğrendiğim kadarıyla, internet sitelerinden keşfede bildiklerim de epey pahalı, tavsiye edebileceğiniz bir site vs. var mı acaba uygun fiyatlı uv lamba nerden bulabilirim.?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tavsiye edebileceğim bir yer yok ama Olcay güzel bir tane yapmıştı. Yüzen algleri öldüreceği aşıkardır ama önemli olan lamba gücü ile içinden geçen su debisi wat ile uyumlu olmalı ve yine lamba kesinlikle kaliteli olup sürekli bulunabilir olmalıdır. Bazı Çin mallarının lamba ömrü bittiğinde hak getire alet çöp olur.

5. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç

Nihayet yükleyebildim daşların fotoğraflarını.. :)

TencoMelih ve RuFKaD bunu beğendi.
  6. arturk1

arturk1

İsim:
    arif türkmenoğlu

Kaplumbağa balıklara zarar vermiyor mu?

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Daha önce akvaryumuma koyduğum kayalar, Hatta resimlerini koyduğumda Olcay abi de beğenmişti, ancak miktarsal olarak suyu azaltacağından bol kaya dizaynı her zaman düşünmüştür beni. Ne kadar bol su olursa o kadar daha sağlıklı olacaktır. Kararında kullanmakta fayda var diye düşünüyorum. Kayalar gerçekten güzel, öyle ki; ciklet akvaryumumda doğal yollarla yavrulattığım anaçlardan çıkan minikler o kayaların oyuklarında gizelebiliyor ve hayatta kalabiliyorlardı.. Tabi %60 lık bir kesim hayatta kalıyordu ama, yine de doğal yollardan yavru için gayet güzel kayalar.

Sağlıkla besleyin canlılarınızı.

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Elma salyangozları görüyorum resimlerde. Cichlidlerle bir sorun yaratmıyor mu salyangozlar ? Zira benim salyangozlarımın geriye sadece kabukları kaldı ( cichlid beslediğim zamanlar ).

9. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç

Birkaç senelik balık akvaryum tecrübemden şunu öğrendim, yavrudan birlikte büyüdüklerinde pek sıkıntı yaşatmıyorlar. Şu akvaryuma büyük bir mavi prenses veya büyük bir erkek ciklet atsam akvaryumda terör estirir, ki sonradan akvaryuma attığım mavi prenses bezdirmişti balıkları ve beni..Suyunu sık değiştiriyorum, haftada üçte birini değiştiriyorum akvaryumun,kaplumbağalardan bir olumsuzluk görmedim. Fotoğraftakinden daha güzel görünnüyor akvaryumum. Fotoğrafta kahverengi çıkıyor. UV lamba da koydum sıkıntı yok şu an.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kaplumbağa ekleme fikri ilginç olmuş hocam ama güzel de görünüyor gerçekten.:)

11. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç

Son çektiğim fotolar daha güzel oldu, ayrıca haftasonları yaptığım bisiklet gezilerinde çektiğim birkaç fotoğrafı da ilginizi çekeceğini düşündüğümden buraya koyuyorum.

TencoMelih bunu beğendi.
  12. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Güzel ama sanki biraz fazla olmuş gibi geldi bana...sağlıklı balıklar dilerim

13. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Abi kayalar mükemmel bunlara ANtalyada falez kayası diyorlar Antalyada daha boldu bir zamanlar şimdi bulmak çok zorlaştı ama sanki kaya biraz fazla gelmiş akvaryuma küçük olanlar çıkarılıp sadece büyük olanlar kalabilir, flaşlı olarak çekerseniz fotoğrafları kayaları çok kötü gösterir fakat flaşsız resimlerinde görüldüğü gibi çıkmış...

14. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Maşallah:nazar:
    Naçizane tavsiyem dekoru yığma yerine mağaralı hale getirmeniz,biraz köprüler yapın....hemde derinlik sağlar görselde

15. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Bu akvaryumdan eser kalmadı şimdi. Kayaların çokluğu değil de akvaryumun küçüklüğü söz konusuydu. Bir de akvaryumda balıkların yanında kaplumbağa beslemem hataymış, bir çok balığımı hiç ipucu bırakmadan yemiş alçak kaplumbağalar. Balıklara ulaşamayacak şekilde kaplumbağa beslemeyi düşünüyorum yine de, çok sevimliler çünkü. Kaplumbağaları hayvansever bir arkadaşa hediye ettim. Şu an bir koi balığım var yeni bir akvaryumda, yeni bir akvaryum yapıp bitkili akvaryumda neon vb.. balıklar beslemek istiyorum. Bakalım göreceğiz hep birlikte, ama Mersin"de bitki sıkıntısı çekeceğim zannedersem..

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş