1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu kayalar olur mu?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde MYTHDIVER tarafından 26 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Arkadaşlar,
    Bu gün Saros da trolerrin yanına gittim ve önceden ağlarına takılmış olan bu kayaları bana verdiler,kayalar yaklaşık 3 aydır kıyıda kurumuşlar.
    Sizce bu kayalar olur mu?Bir tanesinin üzerinde kırmızı canlı kalıntıları var.
    Eğer uygun olursa bunların yanına internetten 3 5 kg arası canlı akaya alıp kaya olayını kapatmak istiyorum.
    Akvaryuma eklemeden önce yorumlarınızı bekliyorum şimdi güzelcekayaları suyla yıkadım kirini arıttım ve sizden gelecek haberleri bekliyorum.
    Yarın da bir iki adet domates anemon ekleyeceğim sakıncası olur mu?
    [izlesene=432,344]1178095[/izlesene]

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu kayalar olur mu?

Ah benim Kamil Hoca'm, sen kaya işini kökten çözmüşsün bu ne şans böyle. :basardim: Gayet güzel kayalar bunlar ve şekilleride harika. Dekora ekleyelim güzel bir yıkadıktan sonra hocam. burda:gif Domates anemonda sorun çıkmaz. Dediğin gibi şimdi sana aşılama için bir miktar kaliteli canlı kaya lazım. Güzel bir şekilde dekor ve kaya işini çözmüş olursun.

Ps toplama yapıyor mu hocam bu arada ?

3. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Bu kayalar olur mu?

Sayende yapıyor abim ayarını tutturdum bu sefer.
    Abicim bu kayalarda bir çok dal tarzı parçalar var kopartayım mı kalsın mı?Birde abicim kayaların alt kısmı simsiyah yıkadıkça açılıyor biraz sorun olur mu?Yarın bol miktarda daha bulacam inşallah.

4. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Bu kayalar olur mu?

Kamil abi kayalar harika bence.Abi ben gökçeadaya gitmiştim kaya için sanada yakın istersen bir bak.

5. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Bu kayalar olur mu?

Dostum Adaya arasıra dalışa gidiyorum önceden aklımda böyle bir şey olmadığı için hiç ilgilenmemiştim ama şimdi devir değişti zıpkınsız suya girmezdim. Şimdi sadece akvaryum için suya girer oldum.Zamanla sudan ganimetler çıkartırım isteyen arkadaşlarlada seve seve paylaşırım. burda:gif

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu kayalar olur mu?

Kayaların altındaki siyahlık bazı canlı kayalarda oluyor evet. Madem yıkayınca çıkıyor bence temizleyebildiğin kadar temizle Hoca'm. Kayalar ölü oluyor nasıl olsa, ancak üzerindeki dallar derken sert ince oluşumlardan söz ediyorsan çok incelemene gerek yok. Çok temiz akvaryumda iyi değildir derler. çılgın:

7. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Bu kayalar olur mu?

Bu kayalar ganimet burada kilosu 12 Tl ,çıkartabildiğiniz kadar çıkartın :heyo:

8. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Bu kayalar olur mu?

Arkadaşlar
    Pazar günüde trolcilerin yanına gittim 11.800 gr lık kaya daha buldum .Tabi bunlar artık ağlarda aylarca durur vaziyetteydi.Bir kaç reis abime rica ettim çıkan kayaları ayırmaları için onlarda bakarız dediler.Son aldığım kayalarla benim ihtiyacım tamamlandı yanlızca onlara aşılamak için 4 kg canlı kaya alıcağım.Bundan sonra bulacağım kayaları biriktirip isteyen arkadaşa seve seve yollayabilirim.

9. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Bu kayalar olur mu?

Kamil bey eviniz denize yakınmı bilemem ama ben olsam ne yapardım onu bir yazayım .Bu kayalardan bulabildiklerimi toplayıp genişçe plastik bir fıçıya koyardım ,tepeleme deniz suyunu doldururdum,içine 1000 lt/saat 'lik bir dalga motoru yerleştirirdim fıçıyıda güneş görebilecek bir yere koyardım bol miktarda kalsiyum takviyesi yapardım sonrada bakardım ne olacak diye acaba kızaracakmı yani pembeleşecekmi diya haftada birde suyu değiştirirdim nedenmi böyle yapardım ,yada niye bu kadar uğraşırdım bilemiyorum tuzlu su rahatsızlığı diyebilirsiniz :heyo:

Sayfayı Paylaş