1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu Lepistesler Kardeşler mi?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ulasbilir tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Bunlar nerdeyse kardeş gibi hem benziyorlar hemde erkek diğer 2 dişiyi 5-6 sn kovalıyor diğerine geçiyor , ama sıra ona gelince deydiği anda sıyırıp yoluna devam ediyor hep aynı oluyor ve diğer balıklar arada kovalanınca kaçıyor ama o hiç kaçmıyor ve davranış biçimleri aynı sanki sürüyü 2 si yönetiyor gibi (resimleri sabah eklicem şimdi çok bulanık çıkıyor belli bile değil

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Ulaş bey umarım, akvaryumu kururar kurmaz balıkları içine atmadınız, eğer hal böyle ise çoğunu kaybedebilirsiniz, lepistesler çok narindirler.

3. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Hayır Hemen atmadım tabiiki 1-2gün önceden kurdum suya su düzenleyiciyi ekledim ve ısıtıcı ve filtreyi çalıştırdım ve sonrada balıklar gelince boşeti açmadan akvaryum üzerine koydum 10dk sonra balıkları akvaryuma ekledim ilkönce çılgın gibi etrafı dolandılar sonrada rahatladırlar ne çok enerjik nede uyuşuktu gayet iyilerdi,şimdide hafif uyuştular ve gögle olan yere doğru gidiyorlar heralde akşamdandır,ama işte 2 balık dikkatii çekti kuyrukları benekleri,sırt yüzgeci rengi aynı hatta erkeğin başından turkuaz başlayıp kuyrunun başladığı turuncu kısma kadar koyulaşıyor ve dişidede turunculuğun başlamadığı yerde lacivertlik var,erkekte 2 tane parlak turkuaz çizgi var dişidede yarım var belki kardeş belkide anne oğuldurlar eğer böyleyse dişi doğurduktan(diğer 2 dişiden daha iri) sonra çifleşir mi çifleşirsede sorun olur mu?

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Her birbirine benzeyen balık kardeş olmuyor. Hayvanlarda kardeş olsalar bile çiftleştillerinde sorun çıkmıyor.

ulasbilir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş