1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu Mercanda Oluşan Nedir - Neden Hep Ben?

Başlığı 'Soft-Yumuşak Mercan Forumu' kategorisinde beloc tarafından 21 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    musroom ustunde cikan ( tam ortasında) degisik bisi ama soluncan tarzi bisi değil anlamadim gitti

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Pek anlatmaya çalışmana da gerek yok zaten. Gördüğün püsküller anemon ve yakın akrabalarında keyifsizlik anında üreme veya bölünme veya ölme aşamasında görülür. Bazılarının beslenme sonrası bu tarz dışa çıkarım yapabilir. Sadece sende olduğunu düşünerek de üzülmene gerek yok, oldukça yaygın görülebilir. Bu mercanlar ilk bakışta çok vahim olmamakla birlikte hayatından memnun görünmüyor.

Akvaryum hakkında biraz geniş bilgi iyi olur, kullanılan katkılar, ışık, akıntı, ps vb.

3. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Ps Aqua Macro m60.
    Su değerlerim normal, sadece fosfat 1.0.
    Işık 10w 200 adet led + t5 ak.mavi 2 ad florasan.
    Hydor cal.3 dalga motoru.
    Redsea tuz.
    ********** katkı.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kumun neydi?

Tank genelinden fotoğraf yok ama alkali düşüklüğü var gibi, yeşil alg oluşumları hakim, coraline alg başlamamış gibi görünüyor. Işığa tepki veriyor olabilirler, tank genelindeki alg hakimiyeti fosfat yüksekliğinden olabilir, mercanlar buna da tepki veriyor olabilir.

5. m.taha koca

m.taha koca

İsim:
    m.taha koca
    Yosunlanmaya nasıl dur denir?

Sayfayı Paylaş