1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu Mobilya Taşır mı?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 29 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Merhaba değerli akvaryumportalı üyeleri;
    Yaklaşık 2 haftalık bir turnuva arasından sonra tekrar sizlerleyim. Evimi yani burayı çok özlemişim. Burnumda tüttünüz. :) Neyse konuya geçeyim. Şuan kafamda 65*40*50 lik bir akvaryum yapma düşüncesi var. Nedeni ise elimde bulunan mobilya. Daha büyük olmasını isterdim ama şartlar. :bilmem:
    Size asıl sormak istediğim elimde bulunan mobilyanın düşündüğüm akvaryumu taşıyıp taşımayacağı. Düşündüğüm akvaryum su ve kendi ağırlığı ile beraber 154 kg. 10 kg mercan kırığı kum ekleyeceğim. Daha ne kadar canlı kaya ekleyeceğimi bilmiyorum ama ona da 20 kg dersek toplam ağırlığı 184-190 kg arası olacak. Ne kadar doğru tespit yapabilirsiniz bilmiyorum ama sizce bu fotoğraftaki mobilya bu kadar ağırlığı taşır mı?
    Şuan bu mobilyanın üzerinde 60*25*40(h) boyutlarında bir akvaryum var. Bununda su+cam la ağırlığı 73 kg. 15 kg kumu katarsak 2-3 kg kütük ve kayalar toplam 80 kg. Şimdi bu mobilyanın üzerine bu kadar ağırlık yüklersem sizce taşır mı?
    Not: Aynı taşır mı sorusunu şuanki akvaryumu koyarken de yaşamıştık. :D

NOT 2: Mobilya içerisindekilere çok bakmayın. Bakmak bile kafa yapıyor. :D:D:D

Saygılar...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İçindekilere bakmadan dolabı göremedim Görkem ne adamsın. Mobilyadan birşey anlamadım ama sağlama benziyor. Eğer güçlendirme yapma şansın varsa için rahat eder. Eğer aynı yerinde kullanılacaksa ve şimdiki gibi kullanılacaksa en iyi sen tartarsın sağlamlığını açıkcası. Düşüncelerine de teşekkürler. Gözümüz aramadı değil hani seni.

3. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Bende sağlam olduğu kanısındayım ama emin olamıyorum işte. Maviye tutku böyle bir şey işte. Yeşili bozup maviye geçeceğim. Bu arada konu ile çok bağlantısız ama bir şey soracağım. elektronik t5 balastı fiyatları ne kadar oluyor bilginiz var mı?

Saygılar...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Marka marka değişir sanırım. Fiyatları hakkında bilgim yok pek.

5. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Peki şuandan bu mobilyanın taşıyıp taşımayacağı hakkında fikri olan yok mu başka?

Sayfayı Paylaş