1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu nasıl bi insanlıkdır ya...

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde balyoznuri tarafından 28 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Arkadaşlar interette gezinirken bir habere rastladım. Haberi sizle paylaşmak istedim. Yapılan bu olay bi araştırmamıdır yoksa maddi gelir elde etmek isteyen bazi insanların yaptığı bi zulümmüdür? Biz akvaryum sevdalısı olan insanlar bakığımız beslediğimiz canlılara kendimiz kadar değer veren insanlarız. Böyle haberler görünce ben deli oluyorum. Belki kullandıkları madde zararsızdır ama böyle yapa yapa yakında akvaryuma koyucak balığımız olmucak.
    Herkeze saygılar ve sevgiler.:motz:

2. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Proteinlerin birincil yapısındaki, yani amino asitlerinden kaynaklanan flöresans hep 330nm dalgaboyu civarındadır. Yani ışık spektrumunun, rengini göremeyeceğimiz ultraviolet ışınlarına yakın bir bölgede.

Okyanusların derinliklerinde yaşayan deniz anası ise yeşil renkte bir flöresans gösteren protein sentezler.

Bu flöresans, yeşil flöresan protein (green fluorescent protein, GFP) diye isimlendirilmiş bir proteinden kaynaklanır. GFP'nin tüm proteinlerde olan ''genel'' flöresansı (330nm dalgaboyu civarında) dışında, üç-boyutlu özel yapısından kaynaklanan bu yeşil flöresansı moleküler biyoloji ve biyokimyada çok geniş olarak kullanılmaktadır.

Yeşil flöresan proteinin DNA ve amino asit dizisi bilinip, genetik mühendisliği için uygun hale geldikten sonra, bu proteini bakterilerde ve memeli doku kültüründe sentezlemek mümkün olmuştur. Hatta, başka proteinleri takip edebilmek için, ilgi konusu olan protein ile yeşil flöresan proteinin birleşik hallerini (füzyon) hücrelerde sentezleyip, yeşil sinyalin kaynağını takip ederek, ilgi konusu proteinin fonksiyonu hakkında bilgi edinebilinmektedir.

Yazan: Ayaz Najafov (anajafov)
    Alıntı: Kimyasanal.net

3. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    :motz:Söyleyecek laf bulamıyorum.....

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Adamlar ödül almış dünya çapında ama sanırım siz canileri ilan ettiniz bile. Bu balıklar akvaryumculara gelse ilk alanlardan olmayın sakın ? :F Bu uygulamalar birçok hayvan üzerinde yapılıyor ve kimi zaman sokakta biri gezdirirken görsek ne şeker şey deriz.

Milyonlarca dolar para kazanmayı hedeflemişler hiç düşündünüz mü bu tepkilerin ağırlıkta olduğunu düşünseler bu hesabı yapabilir ler miydi ?

Psikolojik savaş taktiğim iyidir bak uyarmadı demeyin. :D

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cidden haberde ödül aldıkları ve 60 milyon dolar hedeflediklerini yazmış. Kim ne derse desin. Bu balıklar çok büyük ilgi görür. Bundan eminimde.

6. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Eğer balıklarda zararlara neden olmuyor ise fazla bi tepkinin ortaya çıkacağına inanmıyorum. En başta bolca bulunan Papağan balıkları için hiç akvaryumcularının ününde protesto eden insanlar gördünüz mü ?

cimlikaya bunu beğendi.
  7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Çok şaşırdım. Daha neler yapacaklar da vaay canına bunu da mı gördük diyeceğiz. Ne söylenebilir ki... ?

8. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Paranın olduğu yerde,her türlü pislik olur.İnsan sağlığı imiş,hayvan sağlığı imiş çokda tın.İnsanoğlu öyle bir hal aldıkı,para için yapamayıcağı birşey kalmadı ne yazikki.

9. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    İnsan oğlu hiç bi zaman yerinde durmamış. Hep elindekinin fazlasını istemiş. Bu yüzdende bu tip şeylerin çıkması doğal. Allah sonumuzu hayır eylesin.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Acaba bunlar ürediklerinde yavruları nasıl olur .Yada ürerlermi acaba.:smiley33:

11. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Olcay abi düşünsene bunların ürediklerini:DAkvaryum ışıl ışıl olur:DŞaka bir yana ben ürememeleri taraftarıyım;)

Sayfayı Paylaş