1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu nasıl bir ölümdür böyle!

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde atlantisprensi tarafından 22 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Arkadaşlar taiwan reeflerimin bulunduğu 300 lt'lik akvaryumda uzun zaman önce ölümler başladı. Karınlarında ne şişlik ne çöküntü hiçbir şey yok. Dün gayet güzel yem yiyen hayvan bugün yem yemiyor, köşeye çekiliyor, rengi kararıyor, zor nefes alıp verir gibi ağzını kocaman kocaman açıp kapatıyor ve 2 gün içinde ölüyor. Sonra diğerleri... 2-3 güne bir, bir balığım ölüyor. Bactoubur tedavisi uyguladım, flagyle tedavisi uyguladım, 1 haftadır yemlerine flagy emridip veriyorum yine de ölümler devam ediyor. Ne yapabiliriz arkadaşlar?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Geçmiş olsun Volkan.

Bu türün akvaryumları hakkında bir paylaşımın yok uzun zamandır ve açıkcası filtrasyon hakkında biraz bilgi ve yine cama cam akvaryum olup olmadığı yanında; En son yaptığın su değişimleri ve özellikle miktarı ? Akvaryum ısısı ? Suya Kh, Ph değerini dengelemek adına eklenen katkı var mı ve Oksijen duru mu nedir ?

İlave olarak yazdığın uygulamalarınla suyu çorba edip yaşayacak balıkları bile öldürmüş olma ihtimalin var şahsi fikrimce.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Volkan geçmiş olsun,bu durum başladıktan sonra sık sık su değişimleri yaptınmı ?

4. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Su değişimini haftada %20 yapıyordum ancak şimdi 3 güne bir %10 yapıyorum.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Alıntıdaki durumlar nedir ?

Sayfayı Paylaş