1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu nasıl dipci!!

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde karyolla tarafından 15 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    slm.Arkadaşlar

Bende 3 tane yavru albino çöpçü 1 tane küçük japon balığı var ama özellikle albinolar dipte durmuyolar.Yani sürekli suyun üstüne çıkma çabası var.Bunlar normalde sürekli olmasada genelde dipte dururlar ama neden olduğunu anlamadım.Şu anda herkes çok sağlıklı.Hiç birinde sorun yok.

Akvaryum boyu 35 cm.
    Kum türü: yapay kalın kum gibi bişey.Ama ince değil kalın

Yanıtlarınızı bekliyorum ne yapayım ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklar sağlıklıysa müdahale etmeye gerek yok bence. Tabi davranışlarının akvaryumda bir sebebi olmalı ancak gözlem ile daha rahat anlaşılabilir. Su yüzeyine yakın yani akvaryum su seviyesinin üst kısımlarında alg oluşumlarına ulaşma çapası olabilir. Yemin geldiği noktaya alışmış olabilirler ve yeterince doymuyorlarsa bu yüzden yapabilirler diye düşünüyorum.

3. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    Yemler her yere dağılıyor.Dibede suyun üstünede.Günde 1 kere yemliyorum.

4. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Sudaki nitrat fazlalığından dolayı olabilirmi acaba?

5. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    içme suyu kullandım.Bir sorun olur mu?Tertemiz su

6. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Tertemiz su içerisindeki mineralleri bilmeniz imkansız İsmail bey. Biz bile içtiğimiz o tertemiz çeşme sularından hasta olabiliyoruz zamanı gelince değil mi?
    Eğer çeşme suyunu bekletmediyseniz ve su şartlarına alıştırmadan balığı eklemişseniz bu sorun bundan kaynaklanıyor derim. Yeni kurulan akvaryumlarda biyolojik denge oturana kadar böyle nitrat patlamaları oluyor. Nitrattan en çok da dip balıkları etkileniyor. Tabi benim bildiğim bunlar yanlışsa üstadlarım düzelteceklerdir.

karyolla, volkantr34 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş