1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu nedir ?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde mr.türker tarafından 16 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Akvaryumumda 2 gün önce gördüm. Beyaz ufak noktalar.Genelde akvaryum camının, silikonlu kısımlarında var,bir kaç adette yati kökünün üstünde var, daha önce hiç yoklardı,sayıları artmaya başladı,haraket etmiyorlar,sizce bu nedir.Salyangoz yumurtası diye düşündüm ama bu kadar iri olmaz sanırım.

2. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    bunlar yumurtya benziyor.

3. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Dogru dusunmussunuz saylangoz yumurtasi.

M

4. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Akvaryum'da sadece zebra nerite snail ve Anentome helena salyangozu var bunlardan birisinin yumurtasımı, yoksa istilacı yada diğer adıyla adi salyangoz yumurtasımıdır.Fikri olan varmı.Adi salyangoz ise toplamam gerek diye düşünüyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.

5. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Yumurtalar orda kendi kendine olusmus olamaz bence tankinizdaki bir cinsin yumurtalaridir muhtemelen

6. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Zebra nerite snail yumurtası ise yaşadık :))

7. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Yumurtadan cikinca bizede bilgi verirsiniz artik

8. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Benim merak ettiğim akvaryumda hiç adi salyangoz yoksa bunlar üreyemez umarım öle değildir çıktıklarında göreceğiz ne olduklarını.Zebra nerit olması tercihimdir.

9. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Adi salyangozların yumurtaları daha ufak ve 10 15 adedi birbirine yumak şeklinde yapışık oluyor.

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yumurtalardan ne çıkacak?çıksa da görsek...temo4

11. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Bende merakla beklliyorum Alparslan, Zebra nerite snail'lerin nesilleri tükeniyormuş diye okumuştum.Çok zor şartlarda ürüyorlarmış.Elimde ender bulunan bir türün ürüyor olması çok sevindirici olur.

Alparslan bunu beğendi.
  12. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Insallah diledigin vede hayirlisi olan senin icin olsun bende merakla bekliyorum

13. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Evet arkadaşlar konuya yazmayı ihmal ettim ancak yumurtalar %100 Zebra nerite ait. Yaptığım araştırmalar yumurtadan çıkarmayı başarabildiğim yavrular bunu gösterdi. Nerdeyse haklarında okumadığım yazı-makale kalmadı ancak bu canlının akvaryum ortamında üretilebilmesi henüz kimse tarafından yapılamamış yada bu bilgiyi dünya ile paylaşmamış. Üremeleri ve sonrasındaki takip eden, akıntı, tuzlu su, tuzlu su dönüşü, tekrar tatlı su, beslenme diyetleri ,yaptığım uygulamalar sonucunda 1200 den fazla yumurtanın olduğu akvaryumda yumurtadan çıkan 8 tane oldu bunlarda 1 hafta içerisinde öldüler. Sadece yati kökü üzerinde bulunan 700-800 yumurta halen duruyor ancak hiç ümidim yok. Asıl üzüntü verici tarafı bu canlının neslinin tükenme tehlikesi içinde olması. Keşke bu yumurtaların %10'u elimde canlı kalabilseydi ama maalesef olmadı...

111.jpg 2222222.jpg

Ekli Dosyalar:

• 111.jpg
      111.jpg
      Dosya Boyutu:
      2,5 KB
      Görüntüleme:
      228
    Montimahir ve Alparslan bunu beğendi.
  14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Türker abi güzelmiş birde keşke yaşa salarmış...

15. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Sonuç beni çok şaşırttı. Çünkü 2 ay önce bir arkadaşım bana akvaryumunda yumurtalar olduğunu söylemişti. Gidip baktığım zaman yukarıda gördüğüm manzaranın aynısı vardı. Silikon hizasına ve dallara sırayla dizilmiş yumurtalar...
    İlk defa gördüğüm için bir şey diyemedim. Akvaryumda sadece damızlık corydoraslar vardı bildiğim kadarıyla.

16. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Muhammet bey, sanırım corydoraslar bir tür kedi balığı ancak benim akvaryumlarımda hiç olmadılar daha doğrusu bu bahsettiklerim yaşandığında, benzer yumurta örnek leri olabilir görsem belki net konuşabilirdim.

Sayfayı Paylaş