1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu Performans Normal Mi_?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde umitdulger tarafından 12 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER
    Arkadaşlar saulosi dişilerim 4 aylıkken yumurta tutmaya başladılar ve ilk tutuşlarından itibaren hiç yumurta atma yada yutma gibi bir durum olmadı. Her seferinde dişileri ayırıp kendilerinin bırakmalarını bekledim. İlk dişimden 12 yavru almıştım, 2. dişim 13 yavru verdi ve ilk yavru veren dişim bugün 31 yavru daha verdi. Yalnız beni şaşırtan durum şu ki ilk yavru veren dişim 2. yavrularını kesesiz bir şekilde 15. gün bıraktı ve hepsi de gayet sağlıklılar maşallah. 15 gün biraz erken değil mi_?

2. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    Cevap: Bu Performans Normal Mi_?

Bence keseden kurtulmada sıcaklık önemli etken mevsimden de kaynaklanabilir ama sağlıklıysa şüpheye gerek yok bu şartları bozmamaya devam edin :)

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Balıkların performansı çok güzel anlattığınıza göre.41 kere Maaşallah olsun. Ama anlayamadığım 4 aylıkken nasıl yumurta aldılar? :smiley33: Bu balıklar sizin önceki balıklarınızdan yavru alıpta büyüttüğünüz balıkmı yoksa küççükken aldınızda 4 ay sonra yavrumu verdi ?

4. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Ben aldığımda 2 aylıktı balıklar olcay hocam. En büyüğü 3 cm bile değildi. Ben aldıktan 2 - 2,5 ay sonra ilk dişim yumurta tuttu. Hatta yumurta tuttuğunda 4 cm civarındaydı boyu. Şu anda 7 aylık kadarlar ve 4. grup yolda, 10 gün sonra dişilerimden biri daha, ilk yavrularını verecek. Biraz fazla iyi besledik galiba, ben de çok şaşırdım zaten ilk gördüğümde. 6-7 çeşit yem ile günde 3 öğün besliyorum ve su değişimlerini hiç aksatmıyorum.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Güzel beslendikleri bariz belli zaten. Ortalama 7 aylıkken yumurtlamaya başlarlar zaten ama ilk yumurtalarını yeme dayanamayıp yada diğer faktörler nedeniyle tutamayabiliyorlar.Seninkilerin Maaşallah ı var.4-4,5 aylıkken yumurtlaması az görülen bir durum bu balıklarda.Balıkların kıymetini bilin derim.:nazar:

6. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Saolun Olcay hocam. Gözüm gibi bakıyorum keratalara zaten. Sağlıklı balıklar herkese.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bana da olurdu eskiden Leptosoma veya Leleupi yavrularını aldığım dönemde. Bazen dişinin kumdan yumurtalarını topladığını görür gün tutardım 10-13 gün arası erken bırakırdı yavruları ve süreç tamamlanmış olarak. Leleupi yavruları ise beklediğimden 20 gün önce deniz kabuğunu terk ederdi. Yaz aylarına girdik, ısının da süre de etkisi var büyük oranda ve yine su şartları önemli faktör. Maşallah diyelim...:nazar:

Sayfayı Paylaş