1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu PS mı ?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde görkemtemel tarafından 24 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. görkemtemel

görkemtemel

Bu alet Ps mı ve çalışma sistemini bilen varmı ? Bana biraz abartılmış gibi geldi uzunluğu 6 feet .

VS3-72 (6 feet tall) skimmer rated for 1500 gallons+

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu PS mı ?

Venturi sistem sanırım. Boyutları abartı elbette. Boyut değil işlev önemlidir. Atık kabı bile ps'nin iddaalı olmadığını gösteriyor bence.

Beğenmedim kesinlikle. Odanın içinde berbat durmuş.

3. görkemtemel

görkemtemel

Bu ps odada hiçbir şekilde saklanmaz , akvaryumun yanında o şekilde durduğu sürece hiç bir işe yaramaz :)

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bu PS mı ?

Bize biraz tuhaf geliyor ama bunu yapanın elbet bir bildiği vardır.Belkide farklı bir sistemle çalışıyordur yada başka bir amaca hizmet ediyordur. .8.

5. KralMurat

KralMurat

İsim:
    Tayfun Murat İpek
    Bu PS mı ?

Bendeki Azo Queen in de 1,5 metre boyunda 5 tonluk sistemler için kullanılan modelleri var akvaryumun yanında değilde arkasına gizlenebilir belki, duvarla akvaryum arasına, Sistem 4-5 tonluk olunca kibarlıktan ve sump'a sığmasından falan feragat etmek gerekiyor demekki :)

örnek : http://image5.sahibinden.com/photos/22/57/86/11225786_ioo.jpg

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aslında boyut avantajı yok değil, mesela en önemlisi daha fazla suyla karışan ve yukarı doğru yol alan kabarcıklar proteine daha rahat ve çok yapışabiliyor. Fakat bu ps venturi sistem ve gerçekten kötü bir görüntü yaratıyor. Son çıkan ps modelleri bodur olmanın dez avantajını pompa kabarcık kalitesi ve gövde şekilleri ile kaldırmayı başardı bence.

Sayfayı Paylaş