1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu sefer oldu

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde ft25 tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar benim arkadaşımdan tedavi etmek için aldığım balığımı eve geldiğimde kıpır kıpır gördüm ve arada beyaz bir sıvı salıyordu.Hemen dişi balığımı yanına koydum dişiyi atar atmaz dişiy kovalamaya başladı ve dişiden yumurta çıktı.Hemen sağım kabını aldım ve erkeği sağmaya başladım su birden bembeyaz oldu ondan sonra beyaz dişimi aldım ondan 20 tane falan yumurta çıktı damızlık erkek diye balığımı sağdığımda karnına dokunur dokunmaz yumurtalar fışkırmaya başladı heralde 500-600 arası yumurta vardı.Halbuki ben o balığı erkek diye almıştım dişi diye alsaydım heralde 2000 yumurta alırdım.:DNeyse sağdım ve yumurtaları bir kaba alacağım suyu boşaltıp yeni su ekleyeceğim

Saygılar.

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Tebrik ederim,
    İnşallah başarılı ve sağlıklı bir şekilde yavrular da büyütürsün.

3. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Teşekkür ederim Serdar abi.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bu sefer olmuş desene Furkan... İnşallah sağlıklı ve kayıpsız bir şekilde yavrularını büyütürsün...

5. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar yumurtaları temiz bir kaba aldım hepsi şeffaf ve siyahlaştılar.Arkadaşlar benim hava motorum yok şu an yavrular 10 lt lik bir kabdalar bu kabı büyütecem.Arkadaşlar benim küçük resun iç filtrem var hem suyu temizliyor hemde hava basıyor yanlız debisi birazcık yüksek bunu kullansan bir sakıncası olur mu?

6. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar ben yumurta konusunda gerçekten şanslıyım şmidide salyangozlarım yumurtladı.:basardim:

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Başarılar dilerim. İnşallah sağlıklı olarak hepsi birer genç bireyler olur.

8. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Teşşekkür ederim.Temel abi bir şey soracağım benim hava motorum yok bir küçük iç filtrem var onu kullansam olur mu hemde hava basıyo ama biraz debisi yüksek.

9. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Merhabalar,
    Bu sefer oldu demişsiniz, sanırım olayın bir geçmişi var. Olan neyse hayırlı uğurlu olsun..
    Anlamadığım hususlar var ama.. :bilmem:
    Bu balıklar neyin nesi, türleri nedir? Yumurta sayısı balıkların bulunduğu bölge hakkında ipucu verir gibi aslında...
    Bahsettiğiniz olayda 2 balık mı var? Eğer 2 balık varsa ve ikiside dişiyse yumurtalardan bir şey beklemek gereksiz.
    Son olarak bu erkek balığı sağma işlemi tam olarak nedir?

Saygılar.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Japon balıkları var Türker Furkan'ın. Bir diğer konuda döllenmemiş yumurtaları üzerine yazışmıştık kendisi herkes olayı biliyor sanıyor. :D Kendisi konuya bilgi eklemelerini yapacaktır. Ben de konunun başına eklerim.

11. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Bilgilendirme için teşekkürler Hocam. :ay:

12. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Temel abiye katılıyorum bu yumurtlamadan önce bir keez daha balıklarım yumurtlamıştı ve yavru çıkmamıştı çünkü erkek balığım kısırdı.Bu umurtlamanın verimli olması için gittim damızlık erkek balık aldım.Balıklarda hiçbir hareketlilik göremedim ne kovalama nede bişe.Arkadaşım geçenlerde bana bir hasta balık verdi tedavi etmem için.Ddün eve geldiğimde balığın yerinde durmadığını ve beyaz bir sıvı salgıladığını gördüm.Hemen dişi balığı bu balığın yanına attım ve bu balık dişimi öldüresiye kovalıyordu hemen elime bir kap aldım ve erkeği sağdım su bembeyaz oldu sonra hemen dişiyi sağdım ondan 20 adet yumurta çıktı bir tanede damızlık erkek diye aldığım balığım vardı onuda sağmaya kalkıştım karnına dokunur dokunmaz yumurtalar fışkırmaya başladı heralde 500-600 taneydi.Allahtan o balığı damızlık erkek diye aldım dişi diye alsaydım 2000 yumurta alırdım heralde.:DNeyse şuan yumurtalarım oksijen basan bir iç filtrenin bulunduğu kapta.

Saygılar.

13. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar bir sorum daha olacak benim dediğim gibi oksijen basan bir iç filtrem var bu filtreyi çalıştırıyorum ama bu sabah kalktığımda yumurtaların üstünün oksijen kabarcıklarıyla dolu olduğunu gördüm.Sizce bir sakıncası var mı?

14. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar benim yumurtalarımın çoğu şeffaf ve içinde hafif siyahlık var ve bazıları beyaz ve onlarda da siyahlık var ve yumurtalara dokunduğumda hepsi sağlamdılar szce bir sorum yok değil mi?

15. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Allah allah... Bu farklılıklar niye acaba Furkan ? Biri şeffaf , biri beyaz. Ama ikisinde de siyah noktalar var. Renk farklılığı neden acaba ?

16. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Hüseyin abi beyazlar da sağlam içindeki siyahlıklar az görünüyorlar.Şeffaf olanların içindeki siyahlıklar belirgin abi.

17. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Anladım kardeşim. İnşallah hepsi sağlıcakla çıkar.

18. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Furkan şu yumutaların resmini çekebilme imkanın varmı ?

19. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Fotoğraf makinem abimde ve abim burada değil o yüzden çekemiyorum:foto:

20. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Tebrik ederim

Sayfayı Paylaş