1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu sefer oldu

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde ft25 tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar balıklarımın yüzgeçleri çıkmaya başlıyor ve tetra bits yemle besliyorum ama 1-2 ay oldu halen daha büyümediler.Acaba nerede hata yaptım kabım 10 lt yoksa kabı mı büyütmek lazım?
    Yardımlarınızı bekliyorum.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    10 lt kabı büyütmeni öneririm Furkan ;) Kab büyükdükçe balık daha çabuk ve çok büyüyecektir.

3. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Furkan biliyorsun onlar aslında havuz balığı,yani ne kadar geniş alan o kadar çabuk ve sağlıklı büyüme.
    Sen elbetteki kendi imkanların dahilindeki en uygun şartı sağlamalısın.
    Başarılarının devamını dilerim.

4. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar bizim balıklar durmak bilmiyor bu yumurtlamadan sonra 4 parti daha yumurtladılar arkadaşlar ben bunlarla nasıl başa çıkacam.:D

5. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Furkan şanslısın herkese nasip olmuyor bu olay kıymetini bil şikayet etme. Güzel bir koloni yap kendine üretim yap fazla yavruları ister hediye et ister sat bütün akvaryumcular alır bu türü harçlık yaparsın:ay:

6. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Mesut abi balıklardan istersan sana veya diğer arkadaşlara hediye edebilirim.Tahminime göre bazıları bebekyüz suriye kırması bazıları saf shubunkin bazılarıda saf red cup oranda.

7. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Sağol Furkan biz hayat mavide dedik bir kere...:heyo:

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Helal olsun valla sana Furkan. Bu yaşta japon balığı üretiyorsun daha ne olsun. Mesut haklı sakın bırakma peşini, yavrulardan damızlık ayırmayı ihmal etme. Hatta renk varyasyonu yaratmayı kovala.

Yürekten kutlarım seni. toka:gif

9. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Teşekkür ederim Temel abi büyük akvaryuma bir geçemedim geçsem bir çift damızlık daha alacağım Temel abi eğer yavrulardan istersen sana gönderebilirim.

10. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar biraz önce bir mucize denilebilecek bir şey oldu sadece 4.5 cm boyundaki balığım büyük erkeğimden 2 kat daha fazla sperm verdi arkadaşlar belki buna çoğunuz inanmayacak ama neredeyse ben bile inanmayacağım gerçektende o boydaki balık sperm verdi.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ben de Mesut gibi teşekkür ederim ve hayat mavide diyenlerdenim. Furkan çok incesin çok sağol. Eğer değerlendiremiyorsan esnaf bazında foruma hediye edebilirsin. Fakat japon balığı yavruların esnaf bazında çok rabet görecektir.

12. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Peki Temel abi nasıl yapabilirim.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Neyi yapmak istediğini anlamadım Furkan ?

14. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Nasıl hediye edeceğim yeri.

Sayfayı Paylaş