1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu sefer sarı prensesim hamile:)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Bjkolik tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Arkadaşlar bugün bir balığımın hasta olduğunu öğrenmekle birlikte bir balığımında hamile olduğunu öğrendim.:) İnşallah sağlıklı yavrularım olur.Fakat diğer konuda bahsettiğim gibi balığımın solungaçlarındaki kızarıklık hamile balığımada geçip zarar verir mi? Diye çok korkuyorum.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Bu sefer sarı prensesim hamile:)

Gözün aydın diyelim şimdiden.

Hasta balığın durumu ilerlemiş ise ayrı bir yerde karantinaya almakta fayda var.

3. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Evet ama daha bugün gördüm o kadar ilerlediğini sanmıyorum.Sıcaklığı yüksek tutuyorum şuan.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Biraz evvel fark ettim durumu. Şimdilik bir sorun yok gibi görünüyor.Endişe etme o kızarıklık için.

5. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Peki saolun.Durum inşallah geçer.Daha öncede tabii taa akvaryum işine yeni başladığımda 70lt akvaryumda yunusum ve sarı prenseslerim vardı.Onda da böyle bir şey olmuştu.Fakat geçmiyordu bir türlü 1-2 ay kaldı böyle kuyruklarına doğru ilerlemeye başlamıştı.Sonra başka bir balığa geçmişti.Bu hastalık hamile balığımada zarar verir diye çok korkuyorum.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

70 litre akvaryumda yunus ve sarı prenses beslersen tabi hastada olur bulaşırda.:uyari:

7. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Evet zaten eski bir olaydı ve bilmediğimden oldu.Sonra akvaryumu değiştirdim zaten.Peki bu akvaryumda bulaşırmı peki bu hastalık?

8. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Ya benim sp ler hala çiftleşmedi. 2 ay oldu nerdeyse . :(

9. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Ya aslında bu balıkların kişiliğine bağlı.Benim mavi prenseslerim 1 ayda 1 hamile kalırken,balıkları alalı ilk defa sarı prensesim hamile kaldı.Erkek balığın baskınlığı,sıcaklık,su şartları hepsini iyi yapmak lazım.

10. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Bizimde erkek Sarı Prensesimiz 2,5 ay sonra kızgınlaştı, bugün sürekli kur yaptığına rastladım, tekrar bakıyım dedim bir gelişme olmuş diye, baktığımda dişinin ağzı yumurta doluydu. :)
    umarım sende yavru alırsın kısa zamanda.

11. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

İnşallah =)

Sayfayı Paylaş