1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu taşı biliyor musunuz?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde atlantisprensi tarafından 2 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Arkadaşlar Malawi akvaryumum için bu taşları düşünüyorum. Bu taşların adı nedir?
    (konyada nerede bulabileceğimi bilen varsa sevinirim.) Saygılar...

2. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Bu taşı tanıyor musunuz?

Bulalım da beraber alalım Volkan Abi. Bana da lazım.

Bu taşları bir makinayla traşlamışlar sanırım. Yuvarlak hale getirmişler.

3. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    İnşaallah Hasan kardeşim bir bilen yardımcı olur da alırız. Gerçekten güzel görünüyorlar.

4. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Birkaç günlüğüne armutlu tarafına gittim deniz oldukça taşlıktı ve bu taşlardanda oldukça fazla vardı bu taşların doğal olduğunu söyleyebilirim makina ile taşlanma ihtimali yoktur.

5. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
  6. Desert Falcon

Desert Falcon

Bu taşlar granit.İşlem görmüşler besbelli.Tamburlanmış dediği de herhalde işlemin adı.Bu taştan Çanakkale,Edremit en çok da Kozak bölgesinde bulunur ama tamburlama işleminden geçirilmiş ürünleri olduğunu sanmıyorum buralardaki taş şirketlerinin.Genel olarak yol döşemede ve fayans yapımında kullanılıyorlar çünkü.Taş ocaklarından yada bunların şehirlerdeki ofislerinden mi bulunur nerelerden bulunur ki huh:

7. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Arkadaşlar ilginizden ve bilginizden dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Çok sağolun.

8. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Bildiğim kadarıyla bu tip taşlar seramik ve porselen üretim değirmenlerinde kullanılmak için tanburlanma yöntemiyle üretiliyorlar. Bu tip taşları bulabileceğiniz yerler genel olarak seramik ve porselen üretilen bölgelerdeki toptan taş satıcıları olabilir.

Birde www.tasdunyasi.com var buraya bir göz atın ister.

9. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Arkadaşlar taşı buldum. Konyada oturup da bundan isteyenler meram sanayiinin yanındaki şeker sütün önünden ilerlediğinizde yaklaşık 500 metre ilerisinde ÇİFTSAN BAHÇE de bulabilirler. Tabiki başka taşları da... 0332 320 45 30 Saygılar...

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Konuyu kaçırmışım ancak Mesut'a katılıyorum deniz kenarlarında da bolca bulunabiliyor. Gene Konya'da olan bir arkadaşa bu tarz bir mesaj denk geldi. Ne yapalım denize ulaşanlar bulur artık isteyen olursa. gizli:

11. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    O taşlardan petshoplarda satılıyor ama öyle yuvarlak görmemiştim. O sonradan traşlanmış olabilir.

12. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Benim eski akvaryumum.Bulduğunuza sevindim.

13. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz
    Türker ve Mecit Hocamın dediği gibi Taş Dünyası bu taşların merkezi konumunda. İnanılmaz çok çeşit bulunmakta. Bu konuyla ilgili bir bilgi daha paylaşayım; Kemerburgaz Taş Dünyası istikametinde giderken yol kenarlarında daha bir sürü peyzajcılar bulunmakta. Bunlar arasında en çeşitlisi Taş Dünyası olmasına rağmen Taş Dünyasın'dan sonra devam edince ileride başka peyzajcıda aynı taşı %100'e varan oranlarda ucuz olabiliyor. Mesela Taş Dünyası'ndaki ağaç fosillerini kilosu 2 TL 'den alabiliyorken az ilerideki başka peyzajcıdan kilosunu 75 KRŞ' tan alabiliyorsunuz. İstanbul'daki hobici arkadaşlara duyurulur.

14. Freeme192

Freeme192

Bu taşı biliyor musunuz?

Arkadaşlar Konya'da akvaryum için çok değişik ve özel türde taş bulmak isteyenler Hatunsaray yolu üzerinde bayat köyü civarında çok ender ve güzel taşlar var, tavsiye ederim, akvaryumda da hoş durur

Sayfayı Paylaş