1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu vatoz erkekmi dişimi garip Olay

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde camfanus tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

 1. camfanus

  camfanus

  Mesajlar:
  1
  [​IMG][​IMG]


  [​IMG][​IMG]


  Resimdeki vatozun dişi olduğuna kanaat getirildikten sonra balığın yanına erkek bir longfin aldım. Dün itibarı ilede bu çifti akvaryumu bölerek ayırdım. Bugün garip bir olayla karşılaştım yeni aldığım erkek resimdeki balıklar yan yana gelince çok sert bir şekilde kovalıyor daha sonra resimdeki balık küpe giriyor. Kovalamaca olmadanda resimdeki balık küpe giriyor çıkıyor ancak yeni almış olduğum erkek küpe girmeyi bırakın yanına yaklaşmıyor. Yeni aldığım erkek aldığım arkadaşta küpe giriyordu resimdeki. balıkları ayıralı bugün 2. gün aceba bu sert kovalamaca neden kaynaklanıyor olabilir ?

  Balıklar küpün dışında kavga ediyor daha doğrusu kavga tek taraflı desek yerinde olucak sanırım yani yeni getirdiğim erkek daha çok hırçın davranıyor. Benim eski balığım yani fotoğraftaki değilde kavgayı çıkaran yeni getirdiğim erkek kavgayı çıkrıyor fotoğraftaki ise kaçmakla meşgul. :)


  [​IMG][​IMG]
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Bu vatoz erkekmi dişimi garip Olay

  Net bir şekilde özellikleri ortada olan bir erkekle başlamak gerek. Çünkü satın alınan ve ya evdeki mevcut balıkları net ayıracak olan sizsiniz.

  [​IMG]

  Dişiye alttan bakış. Kafa antenleri yok ve karın altı yapısı net görülmektedir.

  [​IMG]
  Aşağıda önde olan ise genç bir lonfin. Bıyık yapısı tam belirgin değil. Arkasındaki genç dişilerde ise burun yapısı daha kalın ve bıyık yok.

  [​IMG]

  Bu sonuçla ve fotoğraflardan çıkardığım genç bir erkek olabilir. ;)
   

Sayfayı Paylaş