1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu Yıldız Nedir ?

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde tsenol tarafından 29 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Deniz yıldızımı? Zararlı mı?
    20131029_165705-1.jpg

2. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir - Torbalı
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Ben zararsız diye biliyorum abi, benim kayaların içinde de var bunlardan.

3. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    :) Zararsız başka yararlı başka soruyu yanlış sormuşum sanırım . Yararlı mı?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tahir abi Denizde dalga bitmez, kesin bir şeyler çok az.
    Yılan Deniz Yıldızı da bunlardan bir tanesi çoğu da yararlı benim akvaryumlarda irili ufaklı dolu var bir cm den tut 15 cm kadar olanları var ve bir zararlarını görmedim, yalnız bir konuda Mahir abi rengini sormuştu yeşil mi diye...

5. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    Bir ara bende de vardı. Bu aralar görünmüyor. Benim araştırdığım kadarıyla yararlı. Ama yabancı forumlarda az da olsa zararlı türleri olduğuna dair yazılar okumuştum. Bendekinin bir zararını görmedim.

6. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Benim tankta bugün bitanede ben yakaladım. Bunun bi zararı varmı. Renginden korktum açıkçası, komando gibi :confused:

uploadfromtaptalk1383081117365.jpg

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Biraz önce Hasan abinin konusunda da konuştuk onda da varmış zararları yok, coralline yiyorlar ama 200 çeşidi varmış bunların bende bol olduğu kesin de.:D Genel isim olarak asterina sea star diye geçiyor çok değişik şekilli olanları var. Biraz önce merak ettim bir yabancı siteden çevirip okudum.

8. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    Aşırı çoğalmaları harici bir sıkıntıları yok anladığım kadarıyla. Arkadaşımın tankında vardı. Birken onlarca oldular. Eleman Millete hediye ede ede bitiremedi. Yabancı forumlarda mercanlara zarar verebileceğine dair yazılar var. Siz böyle birşey farkettiniz mi?

9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Mercanlara zararı olduğunu sanmam sadece gece kayaların alg olan bölgelerinde çok geziyorlar. Arada bir camlarda görüyorum.

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yıldız iyidir yıldız candır her akvaryuma 5 yıldız yeter fazla gerekmez, bayrağımızda da yıldız var...:)

Kızıldeniz Akvaryum, veysel ve Vetman bunu beğendi.
  11. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Bu deniz yıldızlarının mercanlara zarar vermeyen türünün adı ne, renkli deniz yıldızı istiyorum fakat mercanlara zarar veriyormuş herhalde.

12. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Kısa kollu olanlar yada kolları küt olanlar her türlü zoa ve polipi yer, açmalarına engel olur ,bir çubuğun ucuna dikiş iğnesini bağlayın zıpkın gibi ve teker teker akvaryumdan temizleyin.

13. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    meretler ışıkta çıkmıyolar.

14. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Yine bu nedir bölümünde bir sorum var. Kayalarda vardı en son tridacna nın üzerinde de çıkmaya başladı. Sanki ağzı var gibi bir tanesini dışarı aldım pipo filtre gibi kıl tüy üzerine toplanmış. Evet arkadaşlar bu nedir. Aşırı artarsa tedbir alayım mı??
    20131116_183550.jpg 20131116_183603.jpg

15. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Suyu suzen ufak sungerler, genelde kurulum asamasinda çıkıyorlar. Zararsiz artmasi sıkıntı degil. Giderek kahverengilesirler suzüm yaptiklari icin. Elk.supurgesi filtresi gibi:)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Aynen söylediğiniz gibi üstadım. Büyüteçle baktım kıl tüy toplamış ve bazıları kahverengi olmuş. Ben istridyenin üzerinde ve bir iki mercan ın sert kısmında görünce telaşlandım. Sünger olduğunu tahmin ettim ancak aşırı artar mı tedbir gerekir mi yoksa elektrik süpürgesi gibi torbaları doldu mu giderler mi onu merak ettim??

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Zararsız abi zamanla işini yapar azalır gider...

18. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Bu canlilar suyunuzun sağlikli olduğunu gösteriyor.

19. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Bendede bir 4 yada 5 tane vardi birzamanlar.

Sayfayı Paylaş