1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu yosun mu?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde lades tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. lades

lades

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Cem Tunç
    Arkadaşlar bir hafta içinde fotoğraftaki kahverengi şeyler çıktı kayalarda, kaya geçen hafta beyazdı, nedir bu yosun mu? Zararı olur mu?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 12 Mayıs 2015
  2. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Yosuna hiç benzemiyor ama üsdatlar daha iyi bilir akvaryum hakkında birazdaha bilgi verirseniz daha çok yardım alırsınız.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Diyatom Hocam onlar. Yani yeni kurulan ve biyolojik döngüsü oturmaya başlayan akvaryumlarda bolca görülür. Bazen akvaryumlara yapılan fazla yemleme ardından ve yine fazla orandaki su değişimlerinin ardından ortaya çıkarlar.

Önemli bir sorun değil, su dengesinin kendini oturtması olarak açıklayabiliriz.

4. lades

lades

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Cem Tunç
    Temel hocam geçici midir bu kalıcı mı? Yeşil yosun beklerken ne çıktı. Yüzde 20 oranında su değiştirdim, bazen yem fazla kaçıyor da olabilir.

5. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Zararlı değiller. Hatta dekoratif olarak kullanılabilirler bence. Bir zamanlar tamamen doğaya uygun bir şekilde düzenlemeye çalıştığım ve "iğrenç" yosunların yaşamalarına izin verdiğim "killifish bataklığı" adlı akvaryumum:

lades bunu beğendi.
  6. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    Benim akvaryumumdada daha önce çıkmıştı herhangi bir zararını görmedim hatta onurbeye katılıyorum çoğalmasına izin vermezseniz gayet hoş ve doğal bir ortam yakalamış olursunuz.

lades bunu beğendi.
  7. lades

lades

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Cem Tunç
    Güneş alan tarafta var, diğer tarafta yok, umarım yeşile döner.Gittikçe çoğalıyor.Görünen yeşil kısım daha önce vardı.

8. taygun

taygun Guest

Onur Merhaba,

Son resim açılmıyor. Ondan önceki resimde gördüklerimin maşallahı var. Nasıl oluştu onlar öyle?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumda sorun olduğunu düşünmüyorum ben. Diyatom algleri gibi kahve rengiler. Sanırım akvaryuma yeni düzenleme yaptın Hocam. Akvaryuam sonradan eklenen bir kaya bile ilk önce bu evreyi geçirirken o kayada sorun olduğu bile düşünülür bazen. Eğer akvaryumun şartları normal ise diyaton süreci geçtiğinde kaybolmaya başlarlar. Aslında tam kaybolular denemez çünkü akvaryumlarda zaman zaman nitrat patlamaları yaşanır bunun belirtisi akşam geldiğimizde camların kahverengi zarla yani alg ile kaplanmış olmasıdır. Temizlik için satılan mıknatıslar günlük veya birkaç günlük bu oluşumları temizlemek içindir. Tüm bunlar normal durumlardır.

lades bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş