1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu Yosun Nedir?

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde onur_0606 tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. onur_0606

onur_0606

Yer:
    Ankara
    İsim:
    onur akbulut
    DSC_0601.JPG DSC_0603.JPG Selamlar yaklaşık iki aylık bir tankım var. Tank ilk olarak diatom sürecine girdi hızlı bitti diatom ardından yeşil alg başladı ve şimdide bu kahverengi oluşum başladı. Kumda yoğun olarak var. Su değerleri istenilen değerlerde o yüzden tek tek yazmıyorum. Ro suyu kullanıyorum. Işıklandırma günde 8 saat. Akıntıyı sevdiklerinden eminim ama adı nedir nasıl başa çıkılır bilmiyorum hızlı gelişiyorlar. Umarım dino dedikleri illet değildir.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Resimde görünen sakal yosun, akıntı yönünü değiştirip yemlemeyi azaltın, bir de ışıklandırma olarak ne kullanılıyor?

onur_0606 bunu beğendi.
  3. onur_0606

onur_0606

Yer:
    Ankara
    İsim:
    onur akbulut
    Işıklandırma 4x39w 2 tane aquatar, 2 tane coral star kullanıyorum tank yüksekliği 35cm.
    Yemlemeyi çok dikkatli yapıyorum. Nitrat,fosfat sıfır.
    Çok narin yapılı bir yosun hemen dağılıyor ve bazıları 5 cm uzunlukta.

4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Ro suyunuz silikat kaçırıyor silikat reçineniz varmı varsa süresi geçmiş olabilir

onur_0606 bunu beğendi.
  5. onur_0606

onur_0606

Yer:
    Ankara
    İsim:
    onur akbulut
    Silikat reçinesi mevcut. Ro cihazı yeni. Silikat kaçırma ihtimali olabileceğini bilmiyordum. O yüzden silikat testi edinmedim. Hemen sipariş ederim onuda. Yeni reçine de edinirim.

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Silikat testi yapılmıyor, ro yu tds metre ile ölçebilirsiniz sıfır çıkması lazım, şayet sıfır çıkmazsa silikat reçinesi kalitesiz değiştirirsiniz...

onur_0606 bunu beğendi.
  7. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Malesef piyasada süresi geçmiş, kalitesiz, nemini kaybetmiş reçine satanlar mevcut.

onur_0606 bunu beğendi.
  8. onur_0606

onur_0606

Yer:
    Ankara
    İsim:
    onur akbulut
    Anladım. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
    Piyasa da silikat testleri mevcut. Bununla silikat testi yapılmıyor mu? yoksa ben mi yanlış anladım.

9. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Silikat testine gerek yok en güzeli bir tds metre edinin ve akvaryuma aldığınız ro suyunun tds sini ölçün .
    Birde silvania galiba lambalar ben bir ara kullandım yosun sorunu yapabiliyor .

İos tan online

Sayfayı Paylaş